* ESC - закрити вікно пошуку
суд
Громадянина, який виправдовував агресію рф, суд зобов’язав читати книжки про війну
25.03.2025
У Києві Святошинський районний суд зобов’язав громадянина, котрий виправдовував збройний російський напад на Україну, прочитати книжки про російсько-українську війну. Вирок суду оприлюднили на сайті Опендатабот.
Суд з’ясував, що 24 грудня 2022 року громадянин у Telegram надіслав іншому користувачеві повідомлення, у якому публічно виправдовував повномасштабне вторгнення росії в Україну. У цьому тексті йшлося про те, що рішення росії почати війну було «єдиним можливим» і що Україна нібито готувалась захопити Крим. Також він надсилав відео з підписом про те, що війну в Україні нібито спричинив симульований ядерний удар з боку США, а також відео, в якому цитувався словацький політик Роберт Фіцо зі словами про те, що війну «почали українці, а не росіяни». Поширював він і відео, де стверджувалося, що дії українських сил оборони у 2014 році були аналогічним атаці ХАМАС на Ізраїль, а Захід на це нібито не відреагував.
Під час судового засідання громадянин повністю визнав свою вину. Він підтвердив, що саме він надсилав ці повідомлення з власного телефону і свого Telegram-акаунту. Він розкаявся і пояснив обставини кожного випадку. Усі учасники процесу погодилися з викладеними фактами, тому суд визнав його вину доведеною.
Спочатку зловмиснику призначили позбавлення волі строком на 5 років, проте потім замінили на іспитовий строк на 3 роки. Суд також зобов’язав його:
- до 30 квітня прочитати поетичну збірку «Янгол з автоматом на плечі» Леоніда Даценка та написати письмовий опис змісту й особистих вражень обсягом не менше 200 слів. Цей текст слід передати фахівцю служби пробації;
- до 30 травня — прочитати книжку «Україна в добу гібридних викликів» Лариси Якубової, написати відгук на неї (від 200 слів) і передати до пробації;
- до 30 червня — прочитати книжку «Україна в епоху війномиру» Юрія Щербака та подати письмовий опис змісту й вражень;
- до 30 липня — прочитати «Зиму наближається» Гарі Каспарова і написати відгук не менш ніж на 200 слів;
- до 30 серпня — прочитати книжку «Ізоляція» Ірини Вовк та Дар’ї Бури і написати короткий письмовий текст із враженнями;
- до 28 вересня — прочитати «На щиті» Ірини Вовк, скласти письмовий опис і передати його до служби пробації;
- до 30 жовтня — прочитати книжку «Спогади родини загиблих» Ірини Вовк і написати власні міркування про прочитане (не менше 200 слів);
- до 30 листопада — прочитати «Донецький аеропорт» Ірини Вовк, написати стислий опис і передати;
- до 30 грудня — ознайомитися з книжкою «Іловайськ» Євгена Положія і написати розгорнуті враження;
- до 30 січня — прочитати «Хлібне перемир’я» Сергія Жадана, написати не менше 200 слів про зміст і свої думки щодо цієї книжки.
Усі ці видання — про російсько-українську війну та патріотичні почуття. В «Україні в добу гібридних викликів» Лариса Якубова пише про політичні, інформаційні та воєнні загрози. У «Україні в епоху війномиру» Юрія Щербака автор описує можливі сценарії розвитку подій в Україні на тлі війни та світових змін. Гарі Каспаров у книжці «Зима наближається» пише про політичну ситуацію в росії, роль Владіміра Путіна та ставлення Заходу до російської політики. У книжці «Іловайськ» Євгена Положія описано події серпня 2014 року, коли українські військові потрапили в оточення. П’єса Сергія Жадана «Хлібне перемир’я» розповідає історію двох братів, які залишаються вдома під час бойових дій.
Книжки Ірини Вовк — «Ізоляція», «На щиті», «Спогади родини загиблих», «Донецький аеропорт» — містять свідчення людей, які перебували в полоні, розповіді про загиблих військових, спогади їхніх родин, події оборони аеропорту та інші факти, пов’язані з бойовими діями на Донеччині. У книжці «Ізоляція» подано свідчення журналістів, військових і цивільних, які були в підвалах самопроголошених структур. «На щиті» — це оповіді про загиблих на початку війни. «Спогади родини загиблих» — це розповіді родичів про загиблих військових. «Донецький аеропорт» описує оборону летовища, тривалість боїв, участь різних підрозділів.
Нагадаємо, раніше Приморський районний суд Одеси зобов’язав проросійського інтернет-агітатора прочитати книжки українських письменників про радянські репресії: твори Івана Багряного «Тигролови», Василя Барки «Жовтий князь» та Уласа Самчука «Марія». У 2022 році цей же суд присудив чоловіку, який у соціальних мережах писав антиукраїнські пости, прочитати «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергія Плохія та «Орда» Романа Іваничука.
Також у 2021 році Малиновський суд Одеси призначив винному читання дитячого роману «Поліанна» Елеонор Портер.
Чільне зображення: dyvys.info
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт