* ESC - закрити вікно пошуку
медіа під час війни
20% медійників висвітлюють вторгнення росії, працюючи на передовій
31.05.202220% медійників висвітлюють вторгнення росії, перебуваючи на позиціях ЗСУ, а ще 11% працюютьна тимчасово окупованих територіях. Про це свідчать результати опитування Інституту масової інформації.
Серед усіх опитаних журналістів 80% медійників ніколи не працювали в зонах бойових дій до 24 лютого 2022 року.
Згідно з відповідями, 34% журналістів мають розроблені протоколи безпеки.
19% упевнені у своїх навичках з накладання джгута та користування аптечкою. Ще 68% мають відповідні знання з домедичної допомоги, але почуваються не зовсім упевнено щодо використання цих знань на практиці. 13% журналістів не вміють надавати першу медичну допомогу.
Майже всі журналісти, що працюють, пишуть про наслідки війни, соціальну, гуманітарну катастрофу.
Більшість опитаних вказують, що помічають зміни в ставленні до журналістів після початку війни. Так, 23,5% зазначають, що траплялись інциденти з перешкоджанням з боку пересічних громадян, ще 17% повідомляють про перешкоджання з боку військових або правоохоронних органів, і 13% мали інциденти на блокпостах.
Крім того, переважна більшість опитаних українських журналістів (73%) лишаютьсяу своїх містах після початку повномасштабного вторгнення росії. Проте 27% змушені були виїхати, з них 5% – за кордон.
Серед тих, хто переїхав за кордон, найбільше опитаних опинилося в Польщі (46%), Литві та Словаччині (по 13%).
Водночас опитування медійників, яке ІМІ провели рік тому (квітень 2021-го), свідчить, що 71% журналістів планував висвітлювати події в зоні бойових дій.
Анонімне адресне опитування медійників провели у квітні-травні 2022 року. Усього отримано 249 відповідей.
Нагадаємо, що 4 із 10 компаній у креативних індустріях призупинили свою діяльність.
Як відомо, журі Пулітцерівської премії оголосили лавреатів премії-2021, зокрема присудили спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну.
Читайте також: Як працюють українські видавці в умовах війни – опитування
Фото – Максим Левін
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості