культура

57% діячів культури вважають, що війна призведе до появи інших джерел фінансування культури

17.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

57% українських діячів культури вважають, що війна стане каталізатором для появи альтернативних джерел фінансування культурних ініціатив. Про це свідчать результати опитування* Українського культурного фонду.

56% опитаних вважають, що повномасштабна війна спричинить брак коштів для розвитку культури через інший напрямок розвитку держави, а 54% переконані, що теперішня ескалація стимулюватиме появу нових митців та нових мистецьких напрямів у повоєнний час. 

 

 

Близько 49% діячів зазначили можливим наслідком втрату спеціалістів галузі культури й митців.  Крім того, понад 43% із них очікують зменшення кількості робочих місць через руйнування закладів культури.

 

Як повідомлялося, Український культурний фонд проводить фандрейзингову кампанію для підтримки культури та закликає українських приватних, закордонних та філантропічних партнерів долучитися до ініціативи.

 

Читайте також: Як працюють українські видавці в умовах війни – опитування

 

Чільне зображення: УКФ

 

* Опитування «Українська  культура в умовах російської збройної агресії» провели 31 березня – 8 квітня за допомогою онлайн-анкетування. Учасники — заявники, грантоотримувачі та експерти Українського культурного фонду за всі роки діяльності.