Видавництво Старого Лева

69 спецій для Серця: у ВСЛ видали книжку загиблого військового Андрія Гудими

07.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вийшла друком книжка загиблого на фронті військового, письменника і ресторатора Андрія Гудими «69  спецій для Серця». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила його колишня дружина Уляна Сурмай.

«Яка головна спеція твого життя? Чим і як ти присмачуєш страву свою на щодень? Яка тобі сіль пасує? А який ти перчик? А ягідка? А гриб ти як готуєш? А тісто?! Не вмієш тісто?! То ось же! Ось прочитай, Серце, як тобі бути, як тобі жити, слухати Ластівок, ловити моменти, вибирати спеції, давати лад у кухні, готувати, шанувати, частувати і… смакувати щастя. Смакувати щастя, попри все», — ідеться в анотації до книжки.

 

«Робили все з думкою, чи Андрій би хотів саме так. Мали від нього його бачення на початковому етапі створення книжки і намагалися не зрадити його смаку. Тепер я собі думаю: він досить довго вагався, щоб піти у видавництво з пропозицією. Я, певно, задовго зволікала із зустріччю – він не був тоді у війську, я навіть не могла уявити, що скоро він там опиниться», — зазначила Мар’яна Савка, співзасновниця Видавництва Старого Лева.

 

За словами Уляни Сурмай, Андрій Гудима писав цю книжку для доньки Юлі.

«Це якийсь такий фаталізм, що 3 травня, дорогою на навчальний полігон ДШВ, він, у перемішку зі смішними повідомленнями про своїх майбутніх побратимів, радісно написав: “Мені присилають на підписання угоду зі Старого Лева”. Тішився тиражем та роялті. І писав ще багато про свої будні у війську. І ми говорили — о, ну ясно, яка книжка буде наступною. Тільки після Перемоги, бо різні такі будні бувають у війську. Книжок могло ще бути багато. Але є лише ця. Там все зіткано з любові. Поки це глибока рана, і для Юлі, і для усіх, кому Андрій був близький. Тому важко її прочитати. Але береш її до рук, гортаєш, і відчуваєш, скільки там тепла. В кожному слові Андрія», — написала Уляна Сурмай.

 

 

Книжку надрукувало Видавництво Старого Лева. Над текстом працювали літературна редакторка Катерина Ісаєнко та ілюстраторка Світлана Фесенко.

 

Андрій Гудима — ресторатор, художник, письменник. Навчався у Львівській національній академії мистецтв за спеціальністю «художник-реставратор». Згодом закінчив юридичний факультет Львівського торговельно-економічного університету. Працював більд-редактором у газеті «Експрес», згодом — бренд-шефом ресторанів Open та Re:bro.

Захищав Україну у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Загинув у бою під Бахмутом 2 липня 2023 року.

 

Як повідомлялося, на початку 2023 року на фронті загинув одеський журналіст, письменник та ресторатор Ігор Терьохін.

 

Читайте також: Там де ти зараз, усе 4.5.0. і вітер дме зі сторони України. Історія Олександра Осадка

 

Чільне зображення: Львівська міська рада