Журналістика

У Філіппінах влада закриває ЗМІ нобелівської лавреатки Марії Ресси

29.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Філіппінах Комісія з цінних паперів і бірж залишила чинним своє попереднє рішення про закриття інформаційного онлайн-видання Rappler. Про це повідомила під час виступу на міжнародній медіаконференції східно-західного центру на Гаваях його очільниця, нобелівська лауреатка 2021 року Марія Ресса.

«Комісія з цінних паперів і бірж підтвердила своє попереднє рішення про відкликання свідоцтв про реєстрацію Rappler Inc. і Rappler Holding Corporation. Наші юристи повідомили нас про це рішення, яке фактично підтвердило закриття Rappler», — йдеться в заяві видання.

 

На думку Комісії, Rappler нібито порушив «конституційні та законодавчі обмеження щодо іноземної власності на ЗМІ».

 

За словами Марії Ресси, видання буде оскаржувати рішення в апеляційному суді.

 

«Департаменту реєстрації та моніторингу компаній доручили скасувати сертифікати про включення Rappler Inc. та Rappler Holdings Corp. у записи та систему Комісії», — йдеться у частині наказу із посиланням на конституцію та президентський указ №1018, які обмежують право власності та управління засобами масової інформації громадянам Філіппін.

 

Національна спілка журналістів Філіппін розкритикувала таке рішення.

 

 

У 2018 році Комісія розпорядилася анулювати реєстрацію Rappler через інвестиції, отримані у 2015 році від компанії американського підприємця, засновника eBay П’єра Омідьяра – Omidyar Network. Згідно з філіппінськими законами, іноземці не можуть володіти місцевими медіа. Rappler намагається довести в судах, що інвестиції не надали іноземній компанії контроль над виданням. Крім того, коли у 2018 році до угоди виникли питання, Омідьяр передав куплені цінні папери Rappler команді видання.

 

Видання Rappler відоме критикою філіппінської влади. 

 

Марія Анґеліта Ресса — філіппіно-американська журналістка, лавреатка Нобелівської премії миру за 2021 рік. Відома як співзасновниця та виконавча директорка онлайн-видання Rappler. До того майже два десятиліття працювала провідною журналісткою-розслідувачкою каналу CNN у Південно-Східній Азії.

 

У 2020 році Марію Рессу засудили до 6 років в’язниці через звинувачення у кібернаклепі щодо філіппінського бізнесмена Вілфредо Кенге, але відпустили під заставу. Оскільки вона відверто критикує президента Філіппін Родріго Дутерте, її переслідування міжнародна журналістська спільнота розглядає як політично вмотивоване. 

 

У грудні 2021 року суд дозволив їй особисто поїхати в Осло на церемонію вручення Нобелівської премії.

 

Нагадаємо, у 2021 році понад 100 письменників, поетів та художників з усього світу підписали відкритого листа президенту Руанди із закликом втрутитися у справу зниклого поета.

 

Читайте також: Якщо тебе позначили червоним. Філіппінські журналісти та письменники-політв’язні

 

Джерело: CNN

 

Чільне фото: Forbes