* ESC - закрити вікно пошуку
Київ
«Сенс на Хрещатику»: які книжки придбали перші відвідувачі книгарні
17.02.2024Книгарню «Сенс на Хрещатику» відкрили 16 лютого 2024 року у тестовому режимі, відвідувачів зустріли Сергій Жадан та Ірена Карпа презентацією кліпу на пісню «Виживи». Реєстрацію на подію закрили вже через 6 годин після анонсу, а відвідувачі книгарні прийшли не тільки послухати дует Жадана і Карпи, а й придбати книжки. Читомо поспілкувалося з першими відвідувачами й дізналося, які книжки вони обрали.
«Книгарня «Сенс на Хрещатику» особлива, бо розташована у самому центрі столиці і обʼєднує книжки, каву і постійний подієвий майданчик для творення нових сенсів. Вона відрізняється від нашої книгарні «Сенс» на Арсенальній тим, що для кави, культурних подій і книжок є три окремі простори», — каже власник мережі «Сенс» Олексій Ерінчак.
«Сенс на Хрещатику» має три поверхи: перший з бестселерами і дитячою літературою, кавʼярнею та столиками, де можна випити кави і поїсти. Мінус перший поверх виділили для книжкових стелажів з художньою, нонфікшн літературою і книжками іноземними мовами (поки є лише англійською), а другий поверх – для проведення подій.
Одна з перших відвідувачок Євгенія придбала збірку Анатолія Кичинського «жива і скошена тече в мені трава» видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га». Євгенія декілька місяців тому переїхала з Херсонщини: «Я, як і Анатолій Кичинський, пережила окупацію, тому коли дізналась, що перевидали його поетичну збірку, то одразу вирішила її придбати. Кичинський — єдиний лауреат Шевченківської премії з Херсонщини, а я намагаюсь підтримувати наших письменників і просто люблю поезію».
Євгенія також зазначає, що дізналась про відкриття книгарні з анонсу презентації кліпа Сергія Жадана та Ірени Карпи: «Вчора я поруч гуляла, і книгарня ще була закрита, а сьогодні прийшла, а тут вже так багато людей».
Бізнес-аналітикиня Саша обрала чотири книжки: «Донька залізного дракона» Майкла Свонвіка, роман про Одесу «Танжер» Йвана Козленка, «Барні 613» сучасної письменниці Юлії Черніньки і «Це не пропаганда» Пітера Померанцева. На презентацію кліпу Жадана і Карпи Саша не збиралась, зайшла виключно подивитись на нову книгарню і придбати трохи книжок.
Відвідувачка Софія купила для себе книжку Івана Багряного «Тигролови», а її подруга Тетяна взяла нон-фікшн — «Сім звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові і «Mindfuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові». Тетяна каже: «Ніколи не купувала книжок, що стосуються психології, але книжкові консультанти книгарні мені їх порадили, тому вирішила спробувати почитати».
Копірайтерка Вікторія, яка працює на Хрещатику, обрала для себе поетичну антологію «Так ніхто не кохав» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Га». Дівчина дізналась про відкриття книгарні від подруги: «Я засмутилась, бо знала, що тут точно буде ця антологія любовної лірики. Коли ми проходили повз, побачили, що люди заходять не на подію, а просто так. Тому я одразу схопила цю антологію і розглядала книгарню вже з нею в руках. Те, що тут є ця збірка — справжній скарб».
Вікторія колекціонує поетичну серію видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» і додала до сімейної бібліотеки примірник, який вже закінчився в інших книгарнях і на сайті видавництва.
Журналістка і культурна менеджерка Богдана Неборак обрала для себе «Невеличку драму» Валерʼяна Підмогильного. Богдана каже, що вагалася між цією книжкою і «Під скляним ковпаком» Сильвії Плат в оригіналі: «Мені хотілося придбати сьогодні книжку, яку я точно запам’ятаю. Зрештою обрала Підмогильного, оскільки цієї книжки у мене досі не було в домашній бібліотеці. Думаю, що це важливий автор для «Сенсу на Хрещатику», бо поруч точно швендяв [герой роману Підмогильного “Місто”] Степан Радченко, їв тістечка, пив каву і розглядав дівчат».
Богдана тішиться, що на Хрещатику зʼявилась велика книгарня: «Давно у серці Києві мала зʼявитися красива, велика книгарня. Я заходжу сюди і бачу велику кількість прегарних видань моєю мовою і маю доступ до англомовної літератури — це дуже надихає».
Інший відвідувач книгарні Ілля давно збирався прочитати збірку Сергія Жадана «Скрипниківка», тому придбав саме її: «Ця книжка, як на мене, логічне продовження вірша «Листоноша з Амстердаму» — найкращого поетичного тексту Жадана. Тому це NeverEnding Story у віршах».
Книжкова консультантка Аня розказала, що найбільше у день відкриття купують збірку «Так ніхто не кохав», бо вона зараз є лише у «Сенсі на Хрещатику», багато поетичних і прозових книжок Жадана і Карпи, адже відвідувачі хочуть взяти автографи. На книжку Анатолія Кичинського «жива і скошена тече в мені трава» також великий попит, бо її щойно перевидали. Про три книжки серії «КнигаLove» та поезію Іздрика теж багато запитують.
Олексій Ерінчак каже, що робота почалась чотири місяці тому і триває досі: «Ми додамо більше світла, полиць і книжок, другий поверх обладнаємо під культурні події».
Площа «Сенсу на Хрещатику» становить приблизно 1,5 тисячі квадратних метрів, у книгарні вже є 42 тисячі книжок, а незабаром їх стане ще більше.
Нагадаємо, раніше власник книгарні Олексій Ерінчак розповідав Читомо, що мережа «Сенсів» не обмежиться двома книгарнями. Також кілька днів тому ми повідомляли про відкриття у Києві книгарень «Тиша» і «Збірка».
Фото: Дмитро Ларін
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості