* ESC - закрити вікно пошуку
літературні фестивалі
Програми фестивалів «Книжкова країна» і Lviv BookForum оприлюднили в один день
11.09.2024Одразу два важливих літературних фестивалі України – 31-й Міжнародний літературний фестиваль Lviv BookForum та фестиваль «Книжкова країна» на ВДНГ – оприлюднили свої програми.
Обидва заходи пропонують насичену програму із залученням авторів, перекладачів, журналістів, істориків, дослідників, зірок світової літератури тощо.
Lviv BookForum 2024: фокус на спільнодії та антиколоніальних процесах
Міжнародний літературний фестиваль Lviv BookForum цьогоріч відбудеться з 3 по 6 жовтня у Львові, і його програма включатиме близько 150 подій, зокрема 30 подій кураторської програми BookForum. Фокусна тема фестивалю — «Сила спільнодії».
На фестиваль завітають учасники з 18 країн, серед яких Болгарія, Бразилія, Велика Британія, Індія, Канада, Мексика, Німеччина, Нідерланди, Польща, США, Україна та інші.
Серед запрошених гостей – лавреат Букерівської премії Салман Рушді, лавреатка Пулітцерівської премії та «Оскара» Василіса Степаненко, дослідниця постколоніальних процесів Гаятрі Співак, головний редактор The New Yorker Девід Рімнік та українські письменники Артем Чех, Софія Андрухович і Сергій Жадан.
Програмна директорка фестивалю Софія Челяк наголосила, що попри складнощі, пов’язані з війною, захід відбудеться завдяки підтримці партнерів та донорів. «Цьогорічна програма сфокусована на антиколоніальних процесах, активізмі, висвітленні воєнних злочинів. Спікери з усього світу продовжуватимуть засвідчувати підтримку Україні та розповідати про війну Росії проти України», — зазначила Челяк.
Програма фестивалю зокрема включатиме:
- публічну розмову із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда;
- дискусію на тему «Демократія 2024: чи мій голос має значення?» за участі мексиканської письменниці Лідії Качо, журналіста Террела Джермейна Старра та нігерійської поетеси Лоли Шонеїн;
- обговорення геноцидів у історії людства за участі американського історика Нормана Наймарка та української історикині Людмили Гриневич.
Фестиваль також традиційно підготував дитячу програму та ніч поезії. Події проходитимуть у гібридному форматі: наживо в Пороховій вежі та інших локаціях Львова, а також із трансляціями на YouTube-каналі BookForum і на партнерських платформах.
Повну програму фестивалю можна переглянути за посиланням.
«Книжкова країна» на ВДНГ: нові напрямки й локації для дорослих і дітей
Другий книжковий фестиваль «Книжкова країна» відбудеться у Києві на території ВДНГ з 26 по 29 вересня. Його програма обіцяє насичені чотири дні подій, серед яких презентації книжок, майстер-класи, лекції та ігри.
Фестиваль буде наповнений як освітніми, так і розважальними активностями. Одна з головних локацій — простір відпочинку на головній площі ВДНГ. Окрім стендів видавництв, які розмістять як просто неба, так і у павільйонах, фестиваль передбачає безліч подій.
Особливою частиною програми стануть ігрові сесії з письменниками. Павло Дерев’янко, Марія Маргуліс та Сашко Дерманський запрошують відвідувачів грати разом у настільні ігри, а зібрані донати будуть спрямовані на благодійність. Участь в ігрових сесіях можлива за внесок у розмірі 200 гривень.
У програмі:
- лекції відомих письменників і блогерів;
- презентація проєкту «Недописані»;
- майстер-клас з написання художнього тексту за 15 хвилин та обговорення жіночого успіху від Олі Цибульської;
- майстер-класи з розпису книжок, виготовлення постерів у стилі попарт;
- лекція Остапа Українця «Письменники, що брали участь у війнах»;
- презентація книги Ростислава Семківа «Як читати українських класиків».
Завершиться фестиваль 29 вересня презентацією книжки «Біблія борщу» Світлани Короненко, а також реєстрацією рекорду «Наймолодший письменник України». Окрім цього, в останній день відбудуться дитячі заходи, присвячені драконячим історіям із Сашком Дерманським та Даріною Камінською, і навіть книжкові ворожіння.
Повну програму можна переглянути за посиланням.
Зазначимо, що серед подій буде і презентація книжки письменників Дмитра Громова та Олега Ладиженського, що пишуть під псевдонімом Генрі Лайон Олді. Раніше їх звинувачували у співпраці з росією. Також подія цих авторів відбуланя і на Kyiv Book Fest.
BookForum — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року відбувається щоосені у Львові. Організатор — ГО «Форум видавців».
Digital партнерами заходу виступають HAY Festival (Велика Британія), який транслюватиме дискусії англійською, іспанською й українською мовами, а також The Institute for Human Sciences (Австрія), який допомагатиме Lviv BookForum з логістикою.
Програмні партнери: PEN Україна, Міжнародний фонд «Відродження», Українсько-єврейська зустріч, Еспресо, Радіо Свобода.
Фестиваль «Книжкова країна» — це культурний захід, присвячений літературі, книговиданню та розвитку креативних індустрій, який проходить на території ВДНГ.
Як повідомлялося, восени 2024 року фестиваль матиме 3 нові напрямки.
Читайте також: Як у Пороховій вежі — 30 BookForum з укороченим ярмарком і хвилинами мовчання
Чільне фото (ілюстративне): ВДНГ
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості