* ESC - закрити вікно пошуку
медіаграмотність
Стало відомо, скільки українців пройшли національний тест із медіаграмотності
26.10.2024Національний тест із медіаграмотності пройшли близько 60 тисяч людей, понад 300 тисяч зайшли на сторінку тестування. Про це у межах конференції «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні» повідомила керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко.
Національний тест з медіаграмотності проводиться в Україні з 2022 року. Він присвячений Глобальному тижню медіаграмотності та створений за ініціативою проєкту «Фільтр», який був заснований у 2021 році Міністерством культури та інформаційної політики України. Мета проєкту — покращити рівень медіаграмотності українців.
Національний тест із медіаграмотності провели 17 жовтня. З огляду на те, що великий наплив відвідувачів паралізував сайт, можливість пройти тестування та взяти участь у конкурсі продовжили до 20 жовтня.
У 2024 році суспільний інтерес до тесту зріс, адже сайт національного тесту із медіаграмотності відвідало в десять разів більше користувачів, ніж у 2023 році.
«Наразі в нас дуже багато викликів, які пов’язані перед усім з повномасштабним вторгненням Росії проти України, з розвитком технологій, які приносять як можливості, так і загрози. Тому працювати нам з вами ще дуже багато і довго», — каже Кравченко.
Національний тест з медіаграмотності у 2024 році був створений за підтримки ПРООН в Україні, уряду Японії та інших партнерів.
«Я хочу, щоб наша з вами (з партнерами – ред.) співпраця залишалася такою ж приємною та ефективною. Цим тестом ми вийшли за межі бульбашки медіаграмотності, і я хочу, щоб всі наші ініціативи були настільки ж потужними і охоплювали ще більшу аудиторію», — додає Кравченко.
Також, за інформацією від керівниці медіапроєкту програма підтримки ОБСЄ для України Ольги Прокопенко, створили програму з медіаграмотності для студентів, яку наразі пройшли близько тисячі учнів. Окрім того, програма вже впроваджена в постійний навчальний курс до чотирьох найвідоміших університетів України.
«Ми продовжуємо працювати в цьому напрямку і ведемо перемовини з іншими університетами, щоб якомога більше студентів нашої країни змогли ознайомитися з цим курсом», — зазначає Прокопенко.
До того ж, за словами голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольги Герасим’юк, створений курс з медіаграмотності для журналістів та медіакомпаній, аби вони допомогли суспільству бути стійкішим до дезінформації.
«Війна поставила перед медіа дуже багато нових завдань, ми вчимося, стаємо сильнішими, і нові теми є дуже часто чутливими як для суспільства, так і для журналістів, тому всім нам потрібні додаткові знання, вміння та навички», — каже Герасим’юк.
Мета курсу — поглибити вміння медійників правильно реагувати на чутливі теми. В межах навчання Національна рада провела вже 8 зустрічей для журналістів, редакторів, науковців та громадських організацій впродовж 2024 року.
Окрім того, створений тест з медіаграмотності для тих, хто працює у сфері медіа, який в межах Глобального тижня медіаграмотності буде розміщений на сайті Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.
Всесвітній тиждень медіаграмотності започаткувала ЮНЕСКО у 2011 році. Він відзначається щорічно з 24 по 31 жовтня.
Нагадуємо, у 2020 році в Україні запустили проєкт «Інтернет-мудрість», що дозволяє поглибити свою медіаграмотність.
Читайте далі: У мережі масово поширюють фейкові вірші Шевченка про зраду в Україні
Чільне зображення: Анастасія Андрушко
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості