бюджет

Держказначейство зупинило фінансування усіх незахищених видатків

24.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державна казначейська служба зупинила фінансування усіх незахищених видатків. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на джерела у Кабміні.

Така зупинка означає, що держава відмовляється від фінансування в першу чергу капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво та інші), але також до категорії незахищених видатків зараховуються й витрати на культуру.

 

За інформації джерел Економічної правди, фінансування залишилося лише у захищених статей, серед яких заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати та погашення боргів. Останні запити від головних розпорядників бюджетних коштів на проведення не захищених видатків ДКС обслуговувала 20 листопада.

 

Разом з тим, міністр фінансів Сергій Марченко через “щільний графік” не знайшов можливості прокоментувати цієї інформації, а у пресслужбі мінфіну відповіли, що “Казначейство здійснює виконання показників держбюджету та обслуговування інших клієнтів відповідно до законодавства”.

 

У Держказначействі на запит журналістів Економічної правди не відповіли.

 

За підсумками ІІІ кварталів 2020 року, на капітальні видатки уряд спрямував 45,8 млрд грн із запланованих на цей рік 112,6 млрд грн. Тобто, за три місяці до кінця року фінансуванню підлягали видатки ще на 66 млрд грн. Наприклад, з прямо передбачених в бюджеті на цей рік 86,8 млрд грн “Укравтодору” на утримання автошляхів за 10 місяців витратили лише 2/3 суми – майже 57 млрд грн.

 

Також частина цієї суми – видатки на відомства, які планували створити цього року, однак вони так і не запрацювали. Наприклад, 650 млн грн мали піти на Бюро фінансових розслідувань. Те ж саме стосується Комісії з регулювання азартних ігор, яку уряд повністю сформував лише 18 листопада.

Як відомо, у липні 2020-го року Кабінет міністрів України погодив виділення 1 мільярда гривень на фінансування культурної сфери.

 

Нагадаємо, що уряд також хотів урізати фінансування українських культурних інституцій ще на початку року. Тоді із заявою про плани Міністерства фінансів позбавити фінансування, зокрема, Український інститут книги та Український культурний фонд, виступив Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради. Новина спричинила бурхливу реакцію не тільки серед представників культури, а й громадськості загалом.

 

У результаті розголосу, представники усіх депутатських фракцій і груп Верховної Ради розкритикували запропоновані Кабінетом Міністрів зміни до бюджету. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв, що видатки на культуру будуть збережені, але 30-го березня новий бюджет зі скороченнями таки винесли на голосування у Верховній Раді. Він передбачав скорочення фінансування Українського інституту книги на 100 млн грн (із раніше затверджених 150 млн грн) та Українського культурного фонду – на 250 грн млн (із затверджених 500 млн грн).

 

Згодом Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики ухвалив пропозиції Міністерства культури та інформаційної політики щодо меншого скорочення видатків держбюджету на культуру у 2020 році.