* ESC - закрити вікно пошуку
Владислав Єсипенко
Президент України призначив стипендії імені Левка Лук’яненка політв’язням і письменникам
17.12.2021Президент України Володимир Зеленський призначив стипендії імені Левка Лук’яненка чотирьом політв’язням, двом письменникам і редактору газети. Про це йдеться в Указі президента України №662 від 16 грудня.
Державні стипендії імені Левка Лук’яненка отримуватимуть на час незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення політв’язні:
Емір-Усеін Куку (1976) − кримськотатарський правозахисник, член Кримської контактної групи з прав людини.
Сервер Мустафаєв (1986) − кримськотатарський правозахисник, координатор ініціативи «Кримська солідарність».
Сейран Салієв (1986) − кримськотатарський правозахисник, активіст, громадянський жуналіст.
Владислав Єсипенко (1970) − журналіст-фрілансер, який співпрацював з проєктом «Крим. Реалії».
Один рік отримуватимуть стипендію імені Левка Лук’яненка:
Станіслав Асєєв (1989) — український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕНу, лауреат Шевченківської премії (2021).
Андрій Щекун (1973) — журналіст, громадський діяч, видавець, головний редактор газети «Кримська світлиця».
Ігор Козловський (1954) — український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч, публіцист.
Державні стипендії імені Левка Лук’яненка заснували 2018 року, указом тодішнього президента Петра Порошенка, з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів громадян України, незаконно затриманих, утримуваних Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, яка встановила та здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, звільнених з-поміж таких осіб, підтримки зазначених осіб та членів їх сімей.
Розмір стипендій − три прожиткових мінімуми, що наразі становить 7137 гривень. Їх виплачуватимуть щомісяця протягом одного року.
Раніше їх отримували, зокрема, режисер та письменник Олег Сенцов, журналісти Микола Семена й Роман Сущенко та інші.
Нагадаємо, про надання стипендій імені Левка Лук’яненка Ігорю Козловському та Станіславу Асєєву стало відомо у лютому.
Додамо, нещодавно стартувала програма #SolidarityWords, під час якої українські журналіти і письменники стали амбасадорами політв’язнів.
Також цього року Читомо та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople). Він присвячений сучасним українським письменникам та журналістам-політв’язням, що перебували чи продовжують перебувати у в’язницях Криму, ОРДЛО та РФ, а також політичним в’язням Білорусі, Туреччини, Мексики, Еритреї, Венесуели, Індії, Зімбабве та Філіппін.
Читайте також: Як реагує Міжнародний ПЕН на порушення свободи слова та куди звертатись загроженим митцям
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості