ЄС

ЄС погодив нові правила для соцмереж, щоб боротися з нелегальним контентом

23.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Європейський Союз погодив нові правила для великих онлайн-платформам, зокрема Facebook, Google і Twitter, відповідно до яких їм доведеться слідкувати за незаконним вмістом, швидше його видаляти або отримувати штрафи. Про це повідомляють закордонні ЗМІ. 

Закон про цифрові послуги (DSA) набуде чинності з 2024 року. Зокрема новими правилами є: 

 

  • Заборона реклами, спрямованої на дітей або на основі конфіденційних даних, таких як релігія, стать, раса та політичні погляди;
  • Дозвіл урядам ЄС вимагати видалення незаконного вмісту, зокрема матеріалів, що пропагують тероризм, сексуальне насильство над дітьми, ворожі висловлювання та комерційне шахрайство;
  • Змусити платформи соціальних мереж дозволяти користувачам позначати незаконний вміст «легким та ефективним способом», щоб його можна було швидко видалити.
  • Інтернет-магазинам, таким як Amazon, знадобляться подібні системи для підозрілих товарів, таких як підроблені кросівки або небезпечні іграшки.

 

При недотриманні правил компанію можуть оштрафувати на суму до 6% її світового обсягу за порушення правил, а повторні порушення можуть призвести до заборони вести бізнес в ЄС.

 

Інші пункти в DSA вимагатимуть, щоб великі онлайн-платформи та онлайн-пошукові системи вживали заходи для протидії дезінформації. Вони були включені в документ після повномасштабного вторгнення росії в Україну та з появою фейків на фоні війни.

 

Нагадаємо, що через три тижні після геноциду в Бучі у 20 країнах найбільше поширювали Facebook-дописи з дезінформацією про російські воєнні злочини там. 

 

Крім того, соціальні мережі Instagram і Facebook блокували дописи з хештегами про злочини російських військових у Бучі – #Bucha і #BuchaMassacre. У Meta повідомили, що хештеги звірств у Бучі заблокувалися автоматично, і їх відкрили. 

 

Джерела: Guardian News and Media 2022