літературні премії

Американська премія Aspen Words Prize оголосила переможця

23.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Літературна премія Aspen Words Literary Prize оголосила, що переможцем 2023 року став Джаміль Ян Кочаї. Про це повідомили на сайті премії.

Письменник отримав нагороду в розмірі 35000 доларів США за книжку The Haunting of Hajji Hotak and Other Stories («Привиди Хаджі Хотака та інші історії») (видавництво Penguin Random House).

 

«Джаміль Ян Кочаї написав стилістично сміливу збірку про афганців, американців-афганців та сюрреалістичні, жорстокі поштовхи державного насильства. У 12 чудових оповіданнях Кочаї вдається як звинуватити, так і децентрувати десятирічну кампанію насильства на Заході, від якої постраждали незліченні афганці. Тут немає чіткого прескриптивізму: ці історії втрачених і відновлених життів у тіні війни з тероризмом так само неможливо класифікувати, як і дивовижно читати», — зазначають журі.

 

 

«Джаміль Ян Кочаї вдихає життя у своїх сучасних афганських героїв, рухаючись між сучасним Афганістаном та афганською діаспорою в Америці. У цих приголомшливих історіях, що межують як з комедією, так і з трагедією, роль грають молоді персонажі, чия бравада поєднується з їхньою ніжністю, Кочаї знову захоплює особливий, дзвінкий голос американського підлітка, вихованого афганськими оповідачами Старого Світу», — ідеться в анотації до The Haunting of Hajji Hotak and Other Stories.

 

Американська відзнака Aspen Words Prize вручається авторам художніх творів, які підіймають суспільно важливі та актуальні теми сучасності. Призовий фонд – 35 тисяч доларів.

 

Нагадаємо, нещодавно Міжнародна Букерівська премія оголосила фіналістів 2023 року.

 

Читайте також: Премія Едгара Аллана По оголосила номінантів 2023 року