роман

Андрухович на «Фронтері» представив новий роман «Радіо Ніч»

08.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під час книжкового фестивалю «Фронтера» відбулася передпрезентація нового роману Юрія Андруховича «Радіо Ніч». Про це з фестивалю повідомила кореспондентка Читомо.

 

Під час передпрезентації Андрухович зачитав уривки з нової книжки, головним героєм якої став Йосип Роцький.

 

«Це один з тих романів, які можна описати двома словами – про радіо. І отримати при цьому у відповідь «О, як цікаво!». Бо радіо – то завжди цікаво. Щодо головного героя, то фонетично може здатися, що це – алюзія на російського поета Йосифа Бродського. Але, як каже в книзі сам герой, був ще і Йозеф Рот. Тобто це така собі суміш двох імен», – пояснив письменник.

 

 

У книжці буде кілька оповідних ліній. Перша – лінія нічних монологів головного героя. Він має власну радіостанцію, яка виходить в ефір тільки вночі. При цьому, його ніч трішки довша, ніж у кожного з читачів. Бо герой перебуває на нульовому меридіані – Гринвічі. Тобто, коли в нього північ, в нас – друга ночі.

 

Йосип – не поет, не прозаїк, він – музикант. Не закінчував музичних академій, але дуже здібний клавішник. За словами автора, події роману відбуваються не сьогодні, але в «легкому майбутньому». Звідти він веде свої ефіри та монологи.

 

 

Друга оповідна лінія – це життєпис Йосипа. Існує такий собі Міжнародний комітет біографів, і є чоловік, який отримав замовлення написати біографію Роцького. Цей чоловік дуже скрупульозний, сконцентрований і відстежує життя героя за епізодами. При цьому, в першій половині роману ми опиняємося в минулому Йосипа.

 

Посередині книжки виникає п’єса, написана для маленького швейцарського театру. А потім настає хронологічний перелом, коли біограф починає відстежувати життя свого об’єкта, Роцького, в реальному розвитку.

 

Роман ще не виданий. Готовий лише текст, обкладинка та віртуальний макет.

 

Видаватиме «Радіо Ніч» Meridian Czernowitz, як і попередні «Коханців Юстиції» та «Лексикон інтимних міст».

 

Нагадаємо, 2019 року Юрій Андрухович отримав чеську премію імені Вацлава Буріана.

 

Фото: Людмила Герасимюк / Фронтера