злочини росії

Журналісти Польщі закликають прирівнювати пропагандистів рф до воєнних злочинців

25.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головна рада Асоціації польських журналістів (SDP) закликала судити російських пропагандистів як воєнних злочинців. Про це йдеться в її офіційній заяві, оприлюдненій 24 серпня.

Польські журналісти переконані, що світові журналістські організації та національні медіаасоціації повинні постійно впливати на демократичні уряди та міжнародні інституції, щоб не тільки готувати трибунали для бандитів російської армії, а й російських пропагандистів, які заохочують до агресії проти Україну в кремлівських ЗМІ та намагаються виправдати масові вбивства, зґвалтування та пограбування.

 

«Вкотре вимагаємо взяти на себе відповідальність за скоєні злочини проти мирного населення, не лише проти бандитів у російських погонах, а й проти «журналістів» – пропагандистів кремлівського режиму. Вони не лише дезінформують  світову громадську думку про криваву агресію москви проти України, а й спонукають її до боротьби з українцями в ім’я імперіалістичних інтересів путіна та його прибічників», — наголошують в заяві. 

 

Асоціація закликала судити як військових злочинців російських пропагандистів, «які видають себе за журналістів»: Марґаріту Сімоньян,  Владіміра Соловйова,  Дмітрія Кісєльова, Ольґу Скабєєву та інших. Польські журналісти вважають їх «брехунами і рейдерами, які вдають, що вони журналісти».

 

Також у заяві звертають увагу, що цей перелік зовсім не вичерпний, оскільки в росії немає вільних ЗМІ.

 

«Шахрайство, дезінформація і насамперед розпалювання ненависті, вбивства невинних людей у ​​незалежній країні ніколи не будуть вважатися журналістикою, а центри російської пропаганди ніколи не стануть ЗМІ», — підсумували у заерненні.

 

Підписанти заяви:

 

  • Кшиштоф Сковронський — президент SDP;
  • Йоланта Гайдаш — віцепрезидентка SDP;
  • Маріуш Піліс — віцепрезидент SDP;
  • Губерт Бекрихт — генеральний секретар SDP;
  • Олександра Табачинська — бухгалтерка SDP.

 

Нагадаємо, українські журналісти закликали до трибуналу над російськими пропагандистами.

 

Читайте також: Станіслав Асєєв: Нам потрібен Фонд пошуку воєнних злочинців

 

Чільне фото: detector.media