Book Chef

Аудитори: Новою власницею «BookChef» стала дружина Кірпічова, а зв’язків із рф не виявлено

22.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «BookChef» пройшло аудиторську перевірку, яка не виявила фактів співпраці видавництва з російськими фізичними та юридичними особами. Про це повідомила пресслужба компанії з посиланням на аудиторську компанію «Томаш Консалтинг».

Компанія спеціалізується на перевірці фінансової документації юридичних осіб. Фактів співпраці видавництва з російськими фізичними та юридичними особами не знайшли.

 

«Аудитори не виявили жодних фінансових операцій між ТОВ “Видавництво “Букшеф” та контрагентами, зареєстрованими у Російській Федерації. Документального підтвердження прямих чи можливих зв’язків із державами-агресорами за період із 01.01.2019 до 31.12.2023 не було знайдено», — йдеться у повідомленні.

 

Аудитори підтвердили, що BookChef закуповувало продукцію в українських видавництвах «Махаон-Україна» та «Рідна мова», до яких пізніше було застосовано санкції через їхню співпрацю з державами-агресорами

 

Після запровадження санкцій закупівлі були припинені. Останні перекази коштів за відвантажені раніше книжки цих видавництв BookChef зробило 5 серпня 2022 року.

 

Новою власницею видавництва Bookchef стала Карина Кірпічова, дружина генерального директора Олександра Кірпічова.

 

Як повідомлялося, 9 січня видавництво BookChef змінило власника — ним став генеральний директор BookChef Олександр Кірпічов. Згодом у видавництві опублікували документ від СБУ про відсутність зв’язків видавництва з росією.

 

Наприкінці грудня медіа «Сенсор» та OSINT-спільнота «Мольфар» опублікували розслідування про імовірні бізнес-зв’язки кількох українських видавництв з рф. 

 

Після публікування розслідування група народних депутатів направила звернення до СБУ з проханням перевірити діяльність видавництв «Форс Україна», BookChef, «Альпіна Паблішер Україна», «Рідна мова» та інтернет-магазин book24 щодо зв’язків з росією, а низка книжкових мереж, книгарень і видавництв відмовилася від розповсюдження книжок видавництва BookChef. Окрім того, СБУ оголосила підозру одному з авторів BookChef.

 

24 лютого «Сенсор» та OSINT-спільнота «Мольфар» повідомили, що оновили дані розслідування.

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка видавництва