німеччина

У Німеччині видавництво не продаватиме книжок про путіна, за які платив олігарх рф

16.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво Hoffmann und Campe припиняє продаж книжок про путіна німецького журналіста Губерта Зайпеля, який отримав від російського олігарха Олексія Мордашова щонайменше 600 тисяч євро. Про це повідомляє німецький журнал SPIEGEL.

У розслідуванні журналу SPIEGEL та німецького каналу ZDF ідеться, що у червні 2021 року Зайпель давав чергове експертне інтерв’ю, у якому заперечував надходження будь-яких гонорарів з росії за його книжки про російського президента. Проте, за словами розслідувачів, німецький журналіст роками був пов’язаний з компаніями, близькими до російського олігарха Олексія Мордашова. 

 

Як ідеться в розслідуванні, у 2018 році Зайпель підписав «спонсорський договір» на 600 тисяч євро для створення та популяризації книжки «Влада Путіна. Навіщо Європі Росія» про «політичний клімат у Росії». Крім того, у 2013 році для підготовки книжки «Путін. Логіка влади» уклали «окрему угоду на окрему суму». Гамбурзьке видавництво Hoffmann und Campe, що видало обидва бестселери, заявило, що йому не відомо про спонсорські договори Зайпеля.

 

Гроші Зайпелю виплатила компанія De Vere Worldwide Corporation із Британських Віргінських островів, записана на одного із директорів машинобудівної компанії енергосистем «Силові машини» Ігоря Воскресенського. Гроші в компанію надходили з офшорів, бенефіціаром яких був власник «Силових машин» Олексій Мордашов. 

 

Губерт Зайпель — відомий німецький журналіст, який заробив репутацію експерта з росії. Дві його книги про російського президента «Путін. Логіка влади» (2015) та «Влада Путіна. Навіщо Європі Росія» (2021) видані кількома мовами й стали бестселерами з десятками тисяч проданих екземплярів. Документальний фільм Зайпеля «Я, Путін. Портрет» (2012) номінували на премію німецького телебачення за найкращий репортаж. Уперше Зайпель брав інтерв’ю в путіна у січні 2010 року. Після того його часто запрошували на політичні ток-шоу, де «експерт з пострадянських реалій» озвучував позицію, співзвучну з позицією кремля. 

 

Зайпель у розмові з журналістами визнав, що отримував гроші від російського мільярдера, проте не вважає, що це дискредитує його праці. Це перший випадок, коли стало відомо про оплату оточенням путіна послуг відомих західних журналістів.

 

Hoffmann und Campe — книжкове видавництво в Гамбурзі, яке входить до видавничої компанії Ganske. Раніше видавництво повідомило, якщо факти стороннього спонсорства щодо книг Зайпеля підтвердяться, воно залишає за собою право звернутися до суду. 

 

Нагадаємо, видавництво Vivat виклало в мережу книжку «Путінократія» Бориса Райтшустера.

 

Читайте також: Барбара Шляйхаген: У Німеччині вже не так складно дістати українські книжки

 

Чільне фото: кремль