Джон Р.Р. Толкін

Автор фанфіка за мотивами «Володаря перснів» подає до суду на Amazon

21.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Деметріус Поліхрон (Demetrious Polychron), автор твору за мотивами епічного фентезійного роману «Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна, звинуватив Amazon та The Tolkien Estate у плагіаті.

 

На думку Деметріуса, під час створення серіалу «Володар перснів: Персні влади» Amazon Prime Video та The Tolkien Estate використали його літературний твір без дозволу автора. За це він вимагатиме 250 мільйонів доларів компенсації, позиваючусь до суду.

 

Кілька років поспіль Поліхрон працював над своїм фанфіком. 2019 року він найняв адвоката, щоб налагодити зв’язок із The Tolkien Estate – юридичною особою, яка керує майном Дж. Р. Р. Толкіна, зокрема й авторським правом на більшість його творів. Втім юристи The Tolkien Estate виразу відмовили Поліхрону у співпраці. Тоді він особисто приніс рукопис додому онуку британського письменника – Саймону Толкіну. Не отримавши зворотного зв’язку, автор фанфіка написав Толкіну листа, у якому попередив, що незабаром опублікує свою першу книжку, незалежно від його думки. А також попросив повернути рукопис, чого Саймон Толкін не зробив.

 

2022 року на маркетплейсі Amazon з’явився твір Поліхрона під назвою «Братство короля». За його словами, саме персонажів та сюжетні ходи із цього твору привласнили собі виробники серіалу «Володар перснів: Персні влади».

 

У судовій скарзі Поліхрон визнає, що його книжка «натхненна Дж. Р. Р. Толкіном», але стверджує, що, попри це, вона є повністю оригінальним твором з власною концепцією, яку використали автори серіалу Amazon.

 

Нагадуємо, серіал за книжками про Гаррі Поттера офіційно запустили у виробництво

 

Читайте також: Інтриги, скандали та ігри без правил у мемуарах принца Гаррі «Запасний»

 

Джерело: Lit Hub