Білл Гейтс

Білл Гейтс назвав 5 улюблених книжок цього року

05.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс назвав цьогорічну улюблену п’ятірку книжок. Перелік він опублікував у своєму персональному блозі.

 

«Сподіваюся, ви, як і я, любите дарувати і отримувати в подарунок на свята книжки. Хороша книжка – ідеальний подарунок: продуманий і простий у пакуванні (не потребує батарейок чи складання). До того ж, гадаю, кожному знадобляться додаткові кілька книжок у житті. Я зазвичай не розглядаю книжки, які потрапили до мого списку, як ймовірні подарунки, але цього року вони цілком згодяться для дарування», – написав Гейтс.

 

У цьогорічний топ-5 бізнесмена увійшли:

 

  • Educated by Tara Westover
  • Army of None by Paul Scharre
  • Bad Blood by John Carreyrou
  • 21 Lessons for the 21st Century by Yuval Noah Harari
  • The Headspace Guide to Meditation and Mindfulness by Andy Puddicombe.

 

 

Educated by Tara Westover

 

Тара не ходила до школи і ніколи не відвідувала лікаря, допоки не пішла з дому у 17-ть. Ніколи не думав, що мене зачепить історія про дівчину, яка росла в родині мормонів, але вона настільки хороша письменниця, що змусила мене задуматися над власним життям, коли читав про її важке дитинство. Нам з Меліндою дуже сподобалися ці спогади дівчини, чия спрага до навчання була настільки сильною, що вона змогла отримати ступінь доктора філософії Кембриджського університету.

 

Army of None by Paul Scharre

 

Автономна зброя – не зовсім та тема, яка спадає на думку під час свят, але цей погляд на штучний інтелект як спосіб ведення війни, важко оминути. Це надзвичайно складна тема, але Шарре дає чіткі пояснення і проказує як плюси, так і мінуси війни машин. Його вільне володіння предметом не має дивувати: він ветеран, який допомагав розробляти політику уряду США щодо автономної зброї.

 

Bad Blood by John Carreyrou

 

Кілька моїх друзів рекомендували її мені. Каррейру дає точний погляд зсередини на ріст і падіння компанії Тheanos. Ця історія ще більш вражаюча, ніж я очікував, і я не міг від неї відірватися, поки не дочитав до кінця. У цій книжці є все: складні афери, корпоративні інтриги, історії для обкладинок журналів, руйнування сімейних відносин та загибель компанії, яка колись оцінювалася у майже 10 млрд доларів.

 

21 Lessons for the 21st Century by Yuval Noah Harari

 

Я великий прихильник всього, що написав Гарарі, і його остання книжка – не виняток. Якщо Sapiens і Homo Deus торкаються минулого і майбутнього відповідно, ця книжка про теперішнє. Якщо 2018 рік приголомшив вас ситуацією у світі, 21 урок пропонує вам хороший спосіб осмислення новин і роздумів про виклики, з якими ми стикаємося.

 

The Headspace Guide to Meditation and Mindfulness by Andy Puddicombe

 

Впевнений, що 25-літній я посміявся б наді мною теперішнім, але ми з Меліндою останнім часом сильно поринули в медитацію. Книжка розпочинається з особистого шляху Паддікомба від студента університету до буддійського монаха, а потім стає захопливим посібником з медитації. Якщо ви роздумуєте над тим, щоб зайнятися практикою mindfulness, це ідеальна книжка для вас.

 

Він зазначив, що цьогорічний топ книжок – доволі строкатий. Тут і практичний посібник з медитації, і детальні інструкції щодо використання автономної зброї, і трилер про занепад колись перспективної компанії, тут кожен знайде щось для себе.

 

«Якщо ви шукаєте ідеальний подарунок для друзів чи родичів, то не прогадаєте, обравши щось із цього переліку», – додав бізнесмен.

 

Читайте також про 5 найкращих книжок від Білла Гейтса за минулий рік.