Білл Гейтс

Білл Гейтс склав список книжок на літо

07.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський бізнесмен та письменник Білл Гейтс поділився списком книжок, які, на його думку, кожен має прочитати цього літа. Він опублікував список у своєму блозі GatesNotes. 

«Коли я складав свій список рекомендованого читання на літо, зрозумів, що теми, які вони охоплюють, звучать досить важко для читання у відпустці», — написав Гейтс. 


У списку є книжки про гендерну рівність, політику, зміну клімату.

 

«Але жодна з п’яти книжок, наведених нижче, не відчувається важкою. Кожен із письменників — троє романістів, журналіст і вчений — зміг взяти м’ясну тему і зробити її переконливою, не жертвуючи жодною складністю», — додав Гейтс. 

 

Рекомендації від бізнесмена та його коментарі щодо вибору книжки: 


Naomi Alderman, The Power

«Я радий, що послухав рекомендації старшої дочки і прочитав цей роман. Він спритно використовує єдину ідею — що якби всі жінки У світі раптом отримали силу створювати смертельний електричний струм? Читаючи «Сила», я сильніше й глибше відчула насильство та несправедливість, які сьогодні переживають багато жінок. І я розширив свою вдячність людям, які працюють над цими питаннями в США та в усьому світі».


Ezra Klein, Why We’re Polarized

«Загалом я з оптимізмом дивлюся на майбутнє, але одна річ, яка трохи погіршує мій погляд, — це посилення поляризації в Америці, особливо коли йдеться про політику. У цій глибокій книзі Кляйн переконливо стверджує, що причиною цього розколу є ідентичність — людський інстинкт дозволити груповій ідентичності керувати нашими рішеннями. Книга в основному про американську політику, але це також погляд на людську психологію».


Amor Towles, The Lincoln Highway

«Я включив роман Тоулза «Джентльмен у Москві» до свого списку літніх книг ще у 2019 році, і мені майже так само сподобався цей наступний роман. Події в 1954 році розповідають про двох братів, які намагаються поїхати з Небраски до Каліфорнії, щоб знайти свою матір; їхню подорож збиває з курсу непостійний підліток із минулого старшого брата. Тоулз черпає натхнення з подорожей відомого героя і, здається, каже, що наші особисті подорожі ніколи не бувають такими лінійними чи передбачуваними, як ми могли б сподіватися».


Kim Stanley Robinson, The Ministry for the Future

«Коли я торік рекламував свою книгу про зміну клімату, багато людей сказали мені, що я повинен прочитати цей роман, оскільки він драматизує багато питань, про які я писав. Я радий, що взяв його, бо він чудовий. Це настільки складне, що його важко підсумувати, але Робінсон представляє зхопливу історію, яка охоплює десятиліття та континенти, наповнена ідеями та людьми».


Vaclav Smil, How the World Really Works

«Ще один шедевр від одного з моїх улюблених авторів. На відміну від більшості книг Вацлава, які читаються як підручники і дуже глибоко розглядають одну тему, ця написана для широкої аудиторії та дає огляд основних сфер його компетенції. Якщо вам потрібна коротка, але повна освіта в числовому мисленні про багато фундаментальних сил, які формують людське життя, цю книгу варто прочитати. Це tour de force».

 

Білл Гейтс — американський бізнесмен, інвестор, письменник, філантроп, засновник корпорації Майкрософт, співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтсів.

 

Нагадаємо, що у 2020-му Білл Гейтс теж склав список книжок на літо. 

 

Як відомо, Білл Гейтс написав книжку про запобігання наступній пандемії.