Білл Гейтс

Білл Гейтс порадив п’ять книжок на літо

28.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Білл Гейтс уклав список книжок, які він рекомендує прочитати під час літньої відпустки. Список з’явився в його блозі.

«За останній час я прочитав кілька приголомшливих книжок. Коли я складав цей список з п’яти творів, якими ви, можливо, захочете насолодитися цього літа, я усвідомив, що деякі з них порушують великі питання. Що визначає генія? Чому погані речі відбуваються з хорошими людьми? Звідки походить людство і куди ми йдемо? », – зазначив Гейтс у своєму блозі та додав, що всі п’ять книжок об’єднує також те, що вони легко читаються.

 

 

Зокрема він обрав книжку відомого американського журналіста та письменника Волтера Айзексона «Леонардо да Вінчі» («Leonardo da Vinci»), якого він вважає «одним з найбільш захопливих людей всіх часів». Добре знаний біограф Волтер Айзексон, на думку Гейста, «зібрав в одну книжку всі найсильніші сторони генія і пояснив, що саме робить його настільки винятковим». Засновник Microsoft також радить прочитати й інші біографічні праці автора – про Альберта Ейнштейна та Стіва Джобса.

 

Друга книжка зі списку – також не художня. Це робота професорки Кейт Боулер «Все стається з певної причини й інші брехні, які мені подобалися» («Everything Happens for a Reason and Other Lies I’ve Loved»). В авторки діагностували пізню стадію раку товстої кишки. «Вона почала розмірковувати, чому так сталося. Чи це не перевірка на силу характеру? Висновки надзвичайно сумні, але водночас ця книжка – дотепні мемуари людини, яка поступово наближається до смерті», – пише Білл Гейтс.

 

Він також зазначив, що був впевнений, що знає все про 16-го президента США Авраама Лінкольна, проте книжка Джорджа Сондерса «Лінкольн в Бардо» («Lincoln in the Bardo»), в якій змішані історичні факти та вигадка, змусила його переосмислити деякі періоди життя політика. «Я інакше глянув на те, як на Лінкольна тиснув подвійний тягар горя (через смерть сина – ред) та відповідальності. Це одна з тих захопливих, двозначних книжок, які хочеться обговорити з друзями після прочитання», – додав Білл Гейтс. Ця книжка була відзначена Букерівською премією 2017 року.

 

Також він порадив прочитати книжку «Історія походження: велика історія всього» («Origin Story: A Big History of Everything») Девіда Крістіана. Автор розповідає історію Всесвіту від Великого вибуху до складних суспільств сучасності, сплітаючи ідеї й докази з різних дисциплін в єдину оповідь. «Після прочитання книги ви навчитеся глибоко цінувати місце людства у Всесвіті», – переконаний бізнесмен.

 

Завершує список рекомендованої Біллом Гейтсом літератури книжка Ханса Рослінга, Оли Рослінг та Анни Рослінг-Ронлунд «Фактологічність: 10 причин, чому ми помиляємося щодо світу і чому все набагато краще, ніж вам здається» («Factfulness: Ten Reasons We’re Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Think»). Один з авторів книжки – відомий лікар Ханс Рослінг, помер торік. «Він пропонує проривний спосіб розуміння базових істин про світ – у чому життя стає кращим, а де світу ще є куди рости. У розповідь автор вплітає незабутні анекдоти зі свого життя. Це остаточне, кінцеве слово від чудової людини й одна з найкращих книжок, які я коли-небудь читав», – пише Гейтс.

 

Раніше повідомлялося, що засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс назвав улюблену п’ятірку книжок 2018-го року.

 

Detector.media