Білорусь

Білоруське видавництво «Янушкевіч» оголосило розпродаж, рахунки видавництва досі заблоковані

09.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відоме білоруське видавництво «Янушкевіч» оголосило про розпродаж, який триватиме до 14 травня. Рахунки видавництва досі заблоковані. Про це йдеться на сторінці видавництва у телеграмі.

 

Як зазначається, Мінська обласна експертна комісія досі не завершила експертизу роману білоруського письменника Альгерда Бахаревіча «Сабакі Еўропи». Тисяча примірників книжки, які прибули на адресу видавництва у квітні, затримали митники.

 

Видавництво розраховувало на продаж роману, але через відсутність такої можливості зазнає збитків і знаходиться під загрозою закриття. Крім того, рахунки видавництва залишаються заблокованими від січня – з моменту візиту співробітників Департаменту фінансових розслідувань.

 

«Ми просимо вашої підтримки і для цього оголошуємо тотальний розпродаж наших книжок у магазині www.januskevic.by», – йдеться на сторінці видавництва у телеграмі.

 

Найближчим часом «Янушкевіч» планує видати «Sarajevski Marlboro» Мілєнка Єрґовича (Хорватія) та  «Heute wär ich mir lieber nicht begegnet» нобелівської лавреатки Герти Мюллер. Також триває робота над перекладами нових книжок про Гаррі Поттера та «Зоряних щоденників» Станіслава Лема.

 

Зауважимо, роман Альгерда Бахаревіча «Сабакі Еўропи» вийшов наприкінці 2017 року у видавництві «Логвінов» і став найбільшою культурною подією країни. 2019 року роман, перекладений російською мовою, потрапив у шортлист російської літературної премії «Велика книга». 2020 року у Вільному театрі була поставлена ​​вистава за цією книжкою.

 

Автор підготував до друку у видавництві «Янушкевіч» нове видання роману. Друге видання надруковано в Литві.

 

Як повідомлялося, у Білорусі журналіста видання «Настоящее время» Романа Васюковича оштрафували через ввезену з України книжку «Білоруський Донбас», яку влада визнала «екстремістською».

 

Нагадаємо, білоруська письменниця, Нобелівська лавреатка Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести проти Олександра Лукашенка, які розпочалися після останніх виборів у Білорусі.