Білорусь

Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести у Білорусі

11.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Білоруська письменниця, Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести проти Олександра Лукашенка, які розпочалися після останніх виборів у Білорусі. Про це вона письменниця розповіла в інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung.

«Багато людей телефонують мені, надсилають свої спогади. І у всіх є відчуття потрясіння та розгубленості. Ми хочемо побудувати незалежну, заможну країну. Але як? Ми живемо між двох загроз: Лукашенко та Росії», — зазначила письменниця.

 

Також вона сподівається, що Лукашенко піде з посади раніше президента Білорусі раніше, ніж вона встигне дописати свою нову книжку. За словами письменниці, у її країні досі відбувається відродження громадського суспільства, хоча з 2 квітня парламент Білорусі заборонив проводити будь-які масові заходи без дозволу влади.

 

Разом з тим, з вересня 2020 року Алексієвич мешкає у Берліні: «Як я можу вимагати від людей виходити на вулиці, якщо я сама поїхала?». 

 

Як відомо, з 9 серпня 2020 року у Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів. На виборах, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною із 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, а опозиційна кандидатка Світлана Тихановська — 10,1%. Тихановська була змушена виїхати до Литви. Наймасовіші протести пройшли після оголошення підсумків голосування, в перші дні вони виливалися в зіткнення з силовиками. По усій країні регулярно відбуваються затримання.

 

Європейський Союз, США та Україна не визнають Лукашенка легітимним президентом Білорусі, а низка інших країн визнають президенткою Світлану Тихановську.

 

Раніше повідомлялося, що Світлану Алексієвич викликали на допит у Слідчий комітет Республіки Білорусь як членкиню президії Координаційної ради, ініціаторкою створення якої була Тихановська.

 

Читайте також: 5 книжок від Андрея Хадановіча, щоб краще зрозуміти Білорусь та «Ти дихатимеш іншим повітрям»: вірші білоруських поетів