протести

Американські актори долучилися до страйку Гільдії сценаристів США

14.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Об’єднана профспілка Гільдії кіноакторів та Американської федерації артистів телебачення і радіо (SAG-AFTRA) оголосила про страйк голлівудських акторів.

У страйку візьмуть участь понад 150 тисяч акторів та актрис. Вони приєднаються до сценаристів, які страйкують уже понад два місяці. До страйку долучаються актори, адже переговори про підвищення зарплат із кіностудіями і стримінговими компаніями не дали результату.

 

Востаннє в історії Голлівуду актори та сценаристи проводили спільний страйк у 1960 році.

 

Під час страйку актори не братимуть участі у зйомках та рекламних кампаніях, а також не будуть відвідувати прем’єри фільмів та серіалів.

 

Страйк «Відкласти олівці» (Pencils Down) триває з 2 травня 2023 року. Гільдія сценаристів США звернулася до Альянсу виробників кіно й телебачення з вимогою укласти нову угоду, адже на ринку з’явилися стримінгові сервіси компаній Netflix, Apple, Amazon, Disney, Discovery-Warner, NBC, Paramount. Сценаристи не отримують гідної заробітної плати за свою роботу, адже стримінги використовують їхні послуги за менші гроші, ніж кіно- та телевізійна індустрія.

 

Нагадаємо, британський письменник Ніл Ґейман також підтримує страйк Гільдії сценаристів США.

 

Читайте також: У США видавці організували страйк проти расизму

 

Джерело: The New York Times

Чільне фото: reason.com