Українська художня література

Ганна Гороженко. Лицарка Корони

Ганна Гороженко. Лицарка Корони/Ганна Гороженко. Харків: Видавництво Фоліо, 2020. 320 с





XVI століття — часи Єлизавети I в Англії, Марії Стюарт в Шотландії, Катерини Медичі у Франції. Але й на українських землях вирують пристрасті не менші, ніж у Західній Європі. У центрі буремних подій опинилась русинка-українка княгиня Анна Сокольська. І вона, і всі інші постаті в цій книзі — від королеви Анни Ягеллонки до Северина Наливайка і князя Констянтина Острозького — реальні люди.

 

«Лицарка Корони» — це розповідь про жінку, яка стала агенткою Церкви і полює за королівськими грамотами. Їй протистоять численні чоловіки: від впливових родичів до шпигунів Московії та короля Стефана Баторія. На її боці тільки брат та подруга. А ще в Анни є таємниця, заради якої вона здатна на будь-що. Чи вдасться сміливій жінці обійти всі пастки та виконати волю покровительки — королеви Речі Посполитої, останньої з Ягелонів? Чи в змозі вона буде захистити себе, свою землю та людей, які довірили їй свої життя? Чи вдасться українській панні навічно сховати свій найбільший секрет?

 

«Лицарка Корони» — новий роман Ганни Гороженко, добре відомої читачам своїм попереднім твором «Воля Ізабелли», який також розповідає про жінку надзвичайної вдачі та сили волі.

 


Шляхтич замислився, наблизився до підсвічників, де воскові статури плавились під вогнем, вимолюючи у Всевишнього мирські бажання. Вогняні помаранчеві пелюстки пестили зір, звали вдивлятися, наче втягували… Пан несамовито загарчав і звалив один з поставників. Десятки свічок впали на ліжник біля олтаря, і той спалахнув. У нестямі від люті, шляхтич ногою штурхонув ще один канделябр і вогонь стрілами посипався на дерев’яну підлогу.

 

Чернець завмер від страху, ще більше забившись у кут. Полум’я ширилось каплицею, чаділо. А шляхтич Іван Журавницький, гірко всміхаючись у руді вуса, прочинив двері і вийшов надвір. Він встиг зробити кілька кроків по засніженій бруківці церковного майдану, коли з віконниць келій повалив темний дим. Незабаром церковні дзвони почали бити на сполох — але шляхтич вже зник за муром монастиря.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект