Зарубіжна художня література

250₴

Гізер Морріс. Подорож Цильки

Гізер Морріс. Подорож Цильки / Переклад Вікторії Калини. – Київ: #книголав, 2020. 336 с.





В основі роману – реальна історія. Авторка бестселера «Татуювальник Аушвіцу» (у світі продано понад 3 мільйона примірників) Гізер Морріс розповідає історію Сесилії Кляйн, яку у шістнадцять років вислали в концтабір Аушвіц. У нелюдських умовах її врода та характер стали для неї порятунком і водночас прирекли на нові випробування. Після звільнення з Аушвіцу дівчину звинувачують у колаборації з ворогом і висилають у Сибір.

 

Цильці, головній героїні роману, доведеться подолати нелегкий шлях, щоразу знаходячи в собі сили, про які ніколи не здогадувалася. Життєва подорож героїні сповнена боротьби, болю, але також і світлих моментів. Цей роман – про велике бажання вижити, вистояти і зберегти любов у своєму серці.

 


Це художній твір, заснований на розповідях татуювальника Аушвіцу Лалі Соколова про Сесилію «Цильку» Кляйн, яку він знав із концтабору, свідченнях інших полонених про неї, а також моїх власних розвідках. Хоча в цьому романі факти й репортажні матеріали переплетені з досвідом жінок, які пережили Голокост, а після — і ГУЛАГ, він не претендує на вичерпний опис життя Цильки. Крім того, у книзі зображено як реальних персонажів, які подекуди є збірними образами, так і повністю вигаданих. Жахливі факти воєнного та післявоєнного часу підтверджено численними доказами й документами, тож я закликаю зацікавленого читача ознайомитися з ними самостійно.

 

Більше інформації про Сесилію Кляйн, її родину та перебування в ГУЛАГу ви знайдете наприкінці книжки. Сподіваюся, що після публікації цього роману з’являтиметься все більше даних як про Цильку, так і про свідків її життя.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект