Мистецькі видання

Георгій Нарбут. Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута

Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута / передм. М. Ю. Філевич ; упоряд. О. О. Савчук ; художн. оформ. О. Г. Чекаль. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2020. — 64 с., 77 іл.





За створення української абетки видатний український графік Георгій Нарбут (1886–1920) брався двічі: 1917 року (14 літер) та 1919 року (3 літери). Абетка — архітвір митця — не лише взірець бездоганної графіки, а й результат творчого шляху художника та його національної самоідентифікації. Ця книга — перше повне видання всіх відомих літер української абетки Георгія Нарбута, репродукованих з оригіналів.
Видання здійснено до 100-ліття від дня смерті митця.

 


Дослідники творчості Георгія Нарбута одностайно стверджують, що «Українська абетка» посідає визначальне місце у творчості художника. Федір Ернст і Павло Нерадовський називали її «лебединим співом» Нарбутового петербурзького періоду. Стефан Таранушенко вважав «Абетку» «пікантним сполученням української реальности з екзотикою та фантастикою». «Українська абетка» є поворотним моментом у творчому та особистому житті художника. З одного боку, ця серія графічних робіт демонструє вершини, що їх сягнув Г. Нарбут упродовж десяти років своєї кар’єри художника – ілюстратора в столиці Російської імперії. А з другого боку, «Українська абетка» віщує переломний момент, що настав у творчості митця з його поверненням до України. Це перший масштабний твір Г. Нарбута, в якому він виразно виявив власну національну ідентичність.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект