* ESC - закрити вікно пошуку
бойкот росії
В росії падає попит на іноземні книжки через бойкот рф світовими видавцями
29.03.2023Через вихід з російського ринку великих світових видавництв попит на літературу іноземними мовами у росії впав на 15–30% впродовж лютого 2023 року. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Після початку ескалації російсько-української війни 24 лютого 2022 року багато закордонних видавництв заявили про зупинення роботи на російському ринку. Серед них — найбільше у світі видавництво книжок англійською мовою концерн Penguin Random House, Macmillan Publishers, Simon & Schuster, міжнародний оптовий продавець книг Gardners. Постачання своєї літератури зупинили також Hachette UK, Ebury, Berrett Kohler, агентство Michael O’Mara. Падіння попиту пов’язують падіння з їхнім відходом з російського ринку.
Наразі видавництва та маркетплейси розпродують складські запаси зі знижками.
Зараз літературу іноземною мовою у росії можна придбати у книгарнях «Москва», «Молода гвардія», «Будинок іноземної книги», «Букбридж», мережі «Читай-місто-Буквоїд».
Представник одного з російських видавництв розповів, що постачання майже припинилося, а асортимент впав на 40%: «Зараз це в основному навчальна література, причому на неї роблять великі знижки, тому що попит невисокий, якщо не брати до уваги оптові замовлення зі шкіл».
Багато маркетплейсів розпродують складські залишки, пропонуючи знижки на літературу іноземними мовами у розмірі 10–15%.
«Продаванням літератури іноземними мовами в основному займаються в росії книготорговельні компанії, а не видавці, оскільки такі книги здебільшого імпортуються», — зазначив гендиректор видавничої групи «Альпіна» Алєксєй Ільїн. На його думку, падіння продажів літератури іноземними мовами можна пояснити зниженням кількості іноземців, які проживають у росії.
Голова російської Асоціації інтернет-видавців Владімір Харитонов розповів: «У росії взагалі мало людей, які цікавляться виданнями іноземними мовами, а купувати таку літературу в росії завжди було дорожче, ніж, наприклад, у Європі».
Як повідомлялося, у росії видавали унікальні ідентифікаційні номери ISBN попри те, що міжнародне агентство ISBN призупинило їхню видачу у рф.
Читайте також: Світові видавництва академічної літератури не працюватимуть у росії та білорусі
Чільне фото: iuu.org.tr
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості