коронавірус

Через пандемію фіни почали читати ще більше, ніж раніше

30.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під час карантину фіни почали читати більше, ніж зазвичай. Про це повідомляють результати нещодавнього опитування Фінського читацького центру.

«Звичайно, ми сподівалися, що результати опитування будуть позитивними, але це все одно була приємна несподіванка», – заявив директор центру Ільмі Вілакс.

 

Результати опитування показали, що 23 відсотки з приблизно 1000 респондентів, половина з яких – батьки, сказали, що вони читали своїм дітям під час епідемії більше, ніж зазвичай. Багато хто говорив, що діти самі просили батьків читати їм вголос.

 

«Читання та близькість, ймовірно, створюють відчуття безпеки та спокою у ці дивні часи», – додав Вілакс.

 

Очільник центру зазначив, що останнім часом організація проводить велику роботу, щоб заохотити батьків читати вголос своїм дітям. Однак, здається, що карантинні умови, викликані епідемією, створили ідеальні умови для перезавантаження читання.

 

Багато респондентів сказали, що дефіцит спільного часу був найбільшою причиною того, що читання виключалося з повсякденного життя.

 

Аналогічне опитування, проведене у Великобританії, показало, що 11 відсотків батьків вперше читали книжки своїм дітям перед сном  саме під час кризи коронавірусу.

 

«Відсоток тут був би набагато меншим, якби традиція читання перед сном не була такою сильною. Фінляндія все ще залишається нацією, яка читає, якщо порівнювати з багатьма іншими країнами. А книжка все ще є конкурентоспроможним носієм інформації поряд з усіма сучасними сервісами та стрімінгом відео», – сказав Вілакс.

 

Раніше повідомлялося, що після спалаху епідемії коронавірусу близько 18% американців та британців почали більше читати книжки.

 

Нагадаємо, що, згідно з дослідженням агенції Info Sapiens, за останні три місяці 72% українців прочитали щонайменше одну книжку.

 

Це дуже високий показник, оскільки опитування компанії Research & Branding Group, яке було проведене у листопаді 2019 року показало, що близько 57% жителів України не читають книжок.

 

Читайте також: Як дотриматись свого наміру читати більше книжок?