Олена Зеленська

Що більше нашу літературу знищують, то більше поширюймо її — Зеленська у Франкфурті

21.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Перша леді України Олена Зеленська виступила на Франкфуртському книжковому ярмарку під час заходу «Книжки без кордонів». Про це повідомила кореспондентка Читомо Вікторія Фещук.

 

«Чим більше нашу літературу хочуть знищити, тим більше її потрібно поширювати», — наголосила Зеленська.

 

Зеленська була присутня на ярмарку особисто. Вона представила проєкти «Українська книжкова поличка» і «Книжки без кордонів», які під її патронатом реалізують Український інститут книги, Міністерство культури та інформаційної політики України та Міністерство закордонних справ України.

 

«Я впевнена, що Україна захищає не лише людей, а й своє існування, культуру нації. Мріємо, щоб видавці не виносили свої книжки з вогню, а розповсюджували читачам», — додала вона.

 

 

Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила: «Сучасні поети — це найактивніші спікери українськості».

 

«Книжки українською — це не лише про мову, суверенітет. Це про відчуття дому, приналежності  до українського культурного контексту.  Читачі відчуватимуть, що їхня держава, Україна, турбується про їхнє відчуття дому», — розповіла представниця благодійного фонду KSE fundation, котрий розіслав українські книжки до 26 країн світу.

 

Також на зустрічі ішлося про проєкт «Валізка з книжками з України» від Гете-Інституту, завдяки якій 150 німецьких бібліотек отримали українські книжки.

 

Проєкт «Книжки без кордонів» реалізують під патронатом першої леді Олени Зеленської спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом книги. «Українська книжкова поличка» реалізується спільно з МЗС України, Мінкультом, Українським інститутом книги у співпраці з Держкомітетом телебачення і радіомовлення України. 

 

Нагадаємо, 20 жовтня президент України Володимир Зеленський виступив на Франкфуртському книжковому ярмарку.

 

Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2022 році відбувається з 19 по 23 жовтня. Україну на події представляють 10 письменників та 43 видавці.

 

Фото: Вікторія Фещук