Комітет захисту журналістів

CPJ: У 2023 році в Україні загинули 2 журналісти

16.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

99 загиблих медійників — найбільша кількість смертей з 2015 року. Це майже на 44% більше, ніж у 2022 році.

 

72 убитих журналістів загинули впродовж перших трьох місяців між Ізраїлем та палестинським терористичним угрупованням «Хамас». Переважна більшість з цих 72 жертв — палестинці, загинули також троє ліванців та двоє ізраїльтян. Повний перелік можна переглянути за посиланням.

 

Щодо України, то у 2023 CPJ повідомляє про смерть українського і французького журналістів Богдана Бітіка і Армана Сольдена. У 2022 Комітет захисту журналістів повідомляв про 13 убитих журналістів в Україні.

 

CPJ повідомляє про поліпшенням підготовки та обізнаності військових журналістів, а також локалізацію зон бойових дій. Окрім того, комітет відмітив, що українська влада запровадила більш суворі правила акредитації для українських журналістів, хоч медійники в Україні все одно постійно перебувають у зоні ризику.

 

Зазначимо, за даними Інституту масової інформації, у 2023 році росія скоїла 67 злочинів проти українських медіа.

 

Комітет захисту журналістів розслідує всі повідомлення про вбитих, поранених або зниклих безвісти журналістів і медійників з 1992 року.

 

Як повідомлялося, раніше Комітет захисту журналістів повідомляв про 48 загиблих медійників за час війни між Палестиною та Ізраїлем. 2022 року серед усіх країн світу найбільше журналістів вбили в Україні.

 

Чільне фото: imi.org.ua