закон про мову

Депутати хочуть протягнути скандальний законопроєкт Бужанського про мову

14.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

17 липня Верховна Рада України розглядатиме законопроєкт № 2362 депутата від «Слуги народу» Максима Бужанського про мову. Про це на своїй Facebookсторінці повідомив депутат від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович.

 

На його думку, цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – «найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича».

 

У разі ухвалення законопроєкту Бужанського, давно запланований  і підготовлений з 1 вересня 2020 перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на навчання українською мовою буде скасовано аж до вересня 2023 року.

 

Крім того, вносяться зміни до закону «Про повну загальну середню освіту»,  а саме: вилучається норма про обов’язковий обсяг навчання державною мовою (не менше 80 % річного обсягу навчального часу) для осіб, які належать до національних меншин, при здобутті базової або профільної середньої освіти у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти.

 

Більше того, згідно із законопроєктом, навіть у школах з українською мовою навчання можна буде викладати «декілька предметів» російською.

 

««Слуги народу» і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення», – наголосив В’ятрович.

 

Також депутат закликав 16 липня о 9:00 вийти небайдужих до стін парламенту і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде знятий з розгляду.

 

Нагадаємо, одіозний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський вніс у Верховну Раду законопроєкт про скасування закону про мову ще у грудні 2019 року.