законодавство

Державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах

17.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

17 лютого, Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт Закону України № 2655 «Про хмарні послуги». Проєкт опублікований на офіційному вебпорталі Верховної Ради України. 

Закон спрямований на розвиток платформ інформаційно-комунікаційних технологій, що базуються на хмарних обчисленнях та реалізації політики переваги хмарного середовища у сфері державного управління, освіти, науки та інших сферах суспільного життя. 

 

«За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають удесятеро кожні п’ять років. Ми пропонуємо запровадити принцип Cloud First: перенести основні процеси виробництва на “хмари”. Це дозволить знизити корупційні ризики на закупівлях обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету, а найголовніше — пришвидшити впровадження інновацій в органах влади», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Для оброблення інформації самотужки органам влади та місцевого самоврядування необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних ресурсів. Ухвалення закону збільшить ефективність використання держбюджету та врегулює застосування хмарних технологій. Це дозволить зменшити навантаження на державні органи.

 

«“Хмарні” сервіси — успішний міжнародний досвід. Такі технології запроваджені в органах влади у США, Німеччині, Сінгапурі, Індії, Республіці Корея, Австралії, Канаді та Саудівській Аравії. Зокрема, впровадження «хмар» державними органами Великої Британії зменшило витрати на цифрові трансформації та інформаційні технології більше ніж на 3 млрд фунтів стерлінгів», — зазначають у пресслужбі Мінцифри. 

 

Запровадження системи хмарних послуг дозволить:

  • зменшити навантаження на державні органи, відповідальні за забезпечення захисту інформації;
  • знизити ризики корупції на закупівлях обладнання;
  • суттєво зменшити витрати з бюджету;
  • пришвидшити впровадження інновацій в органах державної влади.

 

Законопроєкт підтримали 297 народних депутатів.

 

Як повідомлялося раніше, в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом і забороняється розповсюдження російської пропаганди. Крім того, призупиняється видача та зупиняється дія дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора.

 

Джерела: Міністерство цифрової трансформації України, Комітет з питань цифрової трансформації