Довженко-Центр

Держкіно призначило в Довженко-Центр нового тимчасового директора

18.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Юлія Каждан іде з посади директорки Довженко-Центр, замість неї тимчасовим виконувачем обов’язків директора центру стане Андрій Алфьоров. Про це повідомили на сайті Держкіно.

«Каждан пояснює своє рішення булінгом, якого вона зазнала, приниженням честі та гідності, переходом на особистості, й, зокрема, погрозами, які їй періодично надходять», — зазначили на сайті Держкіно.

 

Формально на посаді тимчасової виконувачки обов’язків директорки фонду фільмів Каждан пробула 15 днів — її призначили 2 листопада. Фактично, до роботи вона не приступила: колектив Довженко-Центру назвав усунення обраної на конкурсі керівниці Олени Гончарук рейдерським захопленням. Каждан до будівлі не пустили.

 

Новим тимчасовим очільником Довженко-Центру став Андрій Алфьоров.

 

Андрій Алфьоров — кінокритик, ведучий проєкту «Підпільна імперія» на телеканалі 1+1, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, автор виставкового музейного проєкту «Польоти уві сні та наяву».

 

Нагадаємо, 17 серпня Довженко-Центр заявив про наказ Державного агентства України з питань кіно про реорганізацію установи. Згодом Олену Гончарук відсторонили від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка».

 

15 листопада міністр культури Олександр Ткаченка заявив про відмову від попереднього плану реорганізації Довженко-Центру. За словами Олени Гончарук, це лише зміна способу «реорганізації» установи.

 

Чільна світлина: jetsetter.ua