біженці-українці

Для українських дітей за кордоном надрукували 280 тисяч книжок — Зеленська

03.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Понад 280 тисяч українських книжок безкоштовно роздали дітям і у бібліотеки 20 країн у межах проєкту межах акції «Українським дітям — українську книгу». Про це повідомила в інтерв’ю телеканалу ICTV Олена Зеленська.

«Я щаслива, що цей проєкт не лише відбувся, але і триває. У нас уже 280 тисяч екземплярів розданих дітям у бібліотеки понад 20 країн», — сказала вона.

 

За словами Зеленської, вона вирішила започаткувати такий проєкт, коли зрозуміла, що люди, які в перші місяці покидали свої будинки, навряд чи клали у свої валізи книжки.

 

«У нас є відгуки мам про те, що українські книжки — це ніби зустріч з Батьківщиною. І дуже хочеться, щоб наші діти, які тривалий час перебувають за кордоном, усе-таки не відривалися від нас і від України у своєму навчанні», — зазначила Зеленська.

 

Вона наголосила, що цей проєкт відбувся завдяки українським видавцям і авторам, які безкоштовно надали авторські права на книжки, та українським дипломатичним представництвам, які шукали спонсорів для друку видань за кордоном.

 

Нагадаємо, за пів року вітчизняні видавці безкоштовно передали у межах акції «Українським дітям – українську книгу!» майже 1 млн примірників друкованої продукції.

 

Читайте також: Барбара Шляйхаген: У Німеччині вже не так складно дістати українські книжки