російсько-українська війна

Для журналістів створили відкриту базу документальних кадрів війни росії проти України

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні створили ресурс із фото- та відеоматеріалами наслідків воєнних дій DATTALION. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики на своїй сторінці у фейсбуці.

 

Долучитися до наповнення бази документальних кадрів може кожен українець, а безкоштовно використовувати — медіа та користувачі по всьому світу. Крім того, зібрані матеріали надалі зможуть фігурувати у міжнародних судових процесах проти путіна і росії.

 

«Ця база даних створена для протидії дезінформації та пропаганди російського уряду. Світ має побачити звірства, які росія чинить проти мирного населення України», — ідеться на сайті DATTALION.

 

Наразі ресурс має понад 1000 фото та відео з різних регіонів країни, за всі дні з початку війни й до сьогодні.

 

Також сайт містить для іноземців інформацію, якими способами можна підтримати Україну. Зокрема, куди перераховувати кошти для українських військових або куди відправляти гуманітарну допомогу. А в рубриці «About the war» можна дізнатися 10 фактів англійською мовою про сьогоднішню війну.

 

Нагадаємо, в Україні також створили сайт «Post To Stop War In Ukraine», що містить меседжі різними мовами світу для іноземців про війну в Україні, та запустили англомовний репозиторій правди — #WeAreUkraine.

 

Крім того, «Читомо» зробило англомовну версію сайту для закордонної авдиторії.