злочини росії

До ЄСПЛ подали скаргу через незаконне затримання в Криму Ірини Данилович

22.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини через незаконне затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в тимчасово окупованому росією Криму. Про це повідомили на сайті організації.

«Юристи КримSOS підготували й подали скаргу до Європейського суду з прав людини. Скарга стосується незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович, яке порушує низку прав, закріплених у Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та протоколах до неї», — зазначив голова правління організації Олексій Тільненко.

 

У КримSOS нагадали, що стаття 5 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод передбачає, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність.

 

Ірина Данілович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Їй інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф). 

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данілович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я. Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Російський суд у Криму засудив Данілович до 7 років позбавлення волі.

 

Як повідомлялося, звільнити Ірину Данілович вимагали Репортери без кордонів. 

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянської журналістки Ірини Данилович