Будинок Слово

До літрезиденції «Слово» у Харкові приїхав чеський письменик Ігор Малієвський

21.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Чеський поет і фотограф Ігор Малієвський приїхав працювати у літературній резиденції у будинку «Слово» в Харкові.

Він розповів, що після початку нової фази російсько-української війни разом із членами Асоціації чеських письменників виголосив заяву на Вацлавській площі. Загалом Малієвський подорожував до України ще від 2014 року.

 

У Харкові митець планує гуляти, збираючи матеріал для майбутніх віршів та фотографувати. Також він поширюватиме новини про Україну в Чехії: заплановані публікації у часописах та радіоінтерв’ю.

 

«Я б сказав, що десь 10-15 років тому лише деякі люди знали про Україну. Може це було і через те, що сама Україна не так багато про себе знала. Зараз ми бачимо величезний прогрес: Україна дала про себе знати, попри всі ці величезні жахіття і втрати, і зараз світ повноцінно рахується з нею. Протягом цього часу виникало багато ініціатив, активностей, зв’язків між чеськими та українськими інтелектуалами. Тут я б згадав літературний фестиваль “Місяць авторських читань”, який дуже жваво підтримував зв’язки між обома країнами. Українська література і так само мистецтво, музика чеським інтелектуалам сьогодні досить відомі», — розповів він в інтерв’ю Суспільному.

 

 

Повне інтерв’ю Малієвського тут.

 

Як відомо, про відновлення літературних резиденцій у Харкові в будинку «Слово» повідомили наприкінці 2023 року.

 

Читайте також: Директорка літмузею Харкова: У час колосальних зрушень музеї не можна тримати закритими

 

Джерело: Суспільне Харків

Чільне фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків