Будинок Слово

Харківська резиденція в будинку «Слово» відновлює роботу

21.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові в будинку «Слово» планують запустити новий сезон резиденцій, що були створені за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. Про це повідомила заступниця директорки з розвитку Харківського ЛітМузею Тетяна Пилипчук.

Резиденції триватимуть від трьох тижнів до місяця. На них планують запросити 24 учасники — 12 українських та 12 чеських письменників і письменниць, яких обиратимуть партнери музею.

 

«Резиденція функціонуватиме, так само як і раніше. Це будуть культурні програми, квартирники, зустрічі творчі, культурні подкасти, дописи резидентів у соцмережах», — розповіла Тетяна Пилипчук.

 

Вибиратимуть українських резидентів, які потребують перебувати у Харкові для створення тієї чи іншої роботи. Подаватись зможуть письменники, журналісти, філософи, драматурги, але основним напрямком роботи буде текст. Опенкол офіційно оголосять наприкінці 2023 року або на початку наступного.

 

«Слово» — житловий будинок у Харкові на вулиці Культури, 9, побудований наприкінці 1920-х років кооперативом літераторів. У 30-х роках у ньому мешкали письменники й митці, серед яких Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Остап Вишня та багато інших класиків української літератури.

 

2019-го року будинок внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 

Нагадаємо, російські окупаційні війська пошкодили обстрілом будинок письменників «Слово» у Харкові.

 

Читайте також: Архіви КДБ та метелик Семенка: як знімали «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»

 

Чільне фото: Павло Стех