держбюджет

Директорка УІКу закликає передбачити у бюджеті кошти на закупівлі книжок для бібліотек

23.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Олександра Коваль закликала звертатись до депутатів місцевих рад, щоб у бюджеті на 2022 рік передбачали кошти на закупівлю книжок для бібліотек. Про це вона заявила на своїй фейсбук-сторінці.

Також вона сподівається, що збільшать бюджет Українського інституту книги на наступний рік.

 

«А зараз, друзі та колеги, читачки й читачі, ми сподіваємося на вашу підтримку щодо виділення Інститутові у держбюджеті на 2022 рік 183 мільйонів гривень на поповнення бібліотечних фондів, а також просимо вас активно звертатися до депутатів обласних і місцевих рад з вимогами виділяти для цього в кожній області по 5-10 мільйонів гривень», − закликала Олександра Коваль.

 

Вона повідомила, що сьогодні завершилися останні переговорні процедури з видавцями щодо закупівлі книжок для поповнення фондів 616-ти публічних бібліотек. Уся процедура триватиме ще десять днів.

 

«Ймовірно, перші вантажівки з книжками вже вирушили до обласних публічних бібліотек, а в цілому розповсюдження закінчиться до середини листопада.

 

Держава виділила цього року на закупівлі 50 мільйонів гривень, за які у 86 видавців закупили 684 назви книжок (дві назви вилучили з погодженого експертами списку), загальним накладом 331,1 тисячі примірників», − зазначила директорка Українського інституту книги.

 

Про відсутність у проєкті бюджету на 2022 рік коштів на оновлення фондів бібліотек наголошували народні депутати Інна Совсун та Володимир В’ятрович.

 

 

Як дізналось Читомо з власних джерел, Український інститут книги очікував збільшення фінансування на закупівлі книжок для бібліотек з 49 мільйонів до 183 мільйонів гривень, що дозволило б вийти на рівень поповнення фондів на 1,1 мільйона примірників. В установі сподіваються на дозвіл Міністерства фінансів на надання Інститутом грантів на видання книжок, проведення подій з промоції читання і виділення на це додаткових коштів. В цілому, очікується, що на 2022 рік Інститутові виділять 681 мільйон гривень.

 

Минулого тижня оприлюднили проєкт державного бюджету на 2022 рік. У ньому на статті, пов’язані з книговиданням, передбачили 180,5 мільйона гривень, з яких 152 мільйони 511 тисяч − на роботу Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі.

 

Нагадаємо, у бюджеті на 2021 рік на книжкову сферу виділяли понад 150 мільйонів гривень.