екранізація

Екранізація графічного роману «Максим Оса» відтепер на Netflix

13.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український трилер «Максим Оса: золото Песиголовця» доступний на Netflix від 5 січня. 

Фільм зрежисирував Мирослав Латик за мотивами однойменного графічного роману Ігора Баранька, вперше опублікованого у 2008-ому році французькою мовою у бельгійському видавництві Éditions Joker.

 

За сюжетом екранізації козака Максима Осу звинувачують у вбивстві побратимів, які везли золото на Січ. Довівши свою непричетність, Максим береться сам знайти вбивцю і вкрадене ним золото. Серед підозрюваних: господар маєтку, його молода дружина, ще молодша донька, каштелян замку і відьма-відлюдниця.

 

У 2013 році стрічка перемогла на 4-му пітчингу Держкіно, проте зйомки тривали у 2019-2020 роках. За цей час змінилися кілька продюсерів і режисер. Через затримки фільм фактично довелося повністю перезнімати.

 

Прем’єра фільму в Україні відбулася 13 жовтня 2022 року.

 

«Фільм, який нарешті вийшов на екрани, продюсер Валерій Боровик наполегливо просить сприймати створеним практично з нуля. З розпочатим іще до війни ця стрічка не має майже нічого спільного. Я маю вдома комікс і двічі його прочитав, а також стежив за процесом зйомки, тому можу це підтвердити», ділиться враженнями письменник Андрій Кокотюха.

Вийшов свіжий наклад українського коміксу «Максим Оса» - PlayUA

Читати також: 7 найцікавіших фільмів про письменників та письменниць 2022 року

 

Виконавець головної ролі Василь Кухарський наразі служить у Збройних Силах України.

 

«Максим Оса»графічний роман про пригоди козака Максима Оси, створений українським коміксистом Ігорем Бараньком.

 

«Максим Оса» видали французькою, польською та, у 2011 та 2016 роках, українською у видавництвах «Євгеніос» та «Asgardian Comics»; у 2020 році у видавництві «UAComix»  вперше видали переклад українською мовою з зазначенням ім’я автора українськомовного перекладу Олени Лісевич.