антисемітизм

Французького письменника не включили у фінал Гонкурівської премії через антисемітизм

09.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Судді Гонкурівської премії вирішили не включати у короткий список нагороди автобіографічний роман Янна Муа «Орлеан». Про це повідомляє The Guardian.

 

Зазначається, що таке рішення судді ухвалили через студентські роботи письменника, які він створював для журналу в молодому віці. Роботи містили антисемітські малюнки та тексти.

 

Роботи віднайшла французька газета L’Express ще наприкінці серпня, після публікації роману Муа, в якому той зображає жорстокість, якої нібито зазнав у дитинстві. Спочатку письменник, якому зараз 51, визнав авторство тільки малюнків. Проте пізніше підтвердив, що він є автором і антисемітських текстів.

 

«Я писав, малював, створював лайно. Ці тексти та ці малюнки є антисемітськими, але я не антисеміт. Мені соромно за себе. Ціла подорож, яку я здійснив з того часу – це історія того, хто намагався втекти від цієї токсичної географії, щоб витягнути себе з цієї пастки», –  заявив автор.

 

Після оголошення шортлиста премії, президент Гонкурівської академії Бернар Піво пояснив, що друга частина роману Муа є значно гіршою за першу, але, за його словами, суддів також турбує те, що в разі включення письменника до списку, вони б зазнали звинувачень у соцмережах у «просуванні антисемітизму через антисеміта».

 

Також Піво додав, що роман викликав суперечки в сім’ї письменника. Зокрема, батько Янна заперечував фізичне насильство, яке той описав в «Орлеані». А брат автора запевнив, що приниження та насильницькі знущання, які письменник приписував своїм батькам, начебто скоював сам Янн.

 

Президент премії відзначив, що у Муа «блискучий талант, але, на жаль, й надмірна схильність до суперечок та провокацій».

 

Цікаво, що Янн Муа уже вигравав Гонкурівську премію у 1996 році за свій перший роман.

 

Раніше ми повідомляли, що видавці відмовилися друкувати мемуари Вуді Аллена через його погану славу. Як відомо, легендарного американського кінорежисера і коміка звинуватила в сексуальних домаганнях прийомна дочка Ділан Ферроу. Сам режисер спростував ці звинувачення.

 

Чільне зображення: franceinfo