США

Гільдія авторів США сертифікуватиме твори, написані «людським інтелектом»

01.02.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американська організація «Гільдія авторів» запровадить сертифікацію книжок, які написала людина без використання штучного інтелекту (ШІ). Про це повідомляє видання The Guardian.

Отримати сертифікат, який підтверджуватиме, що твір написаний людиною, а не ШІ, автори зможуть на платформі Human Authored. Після реєстрації на порталі користувачі отримуватимуть спеціально розроблений логотип-відзнаку, який зможуть використовувати на обкладинках своїх видань або ж у рекламних матеріалах.

 

За словами організаторів, ця ініціатива покликана дати авторам можливість продемонструвати читачам, що їхня книжка написана без допомоги ШІ.

 

«Ми не відмовляємось від технологій. Ця ініціатива про прозорість, визнання бажання читачів отримувати контент, створений людиною, і святкування унікальних людських аспектів розповіді», – заявила виконавча директорка Гільдії авторів Мері Разенбергер.

 

Також організатори зазначили, що автори, які хочуть отримати сертифікат, все ще можуть використовувати ШІ для перевірки орфографії або досліджень, однак сам літературний твір має створювати виключно людина.

 

Письменник і керівник комунікацій в Інституті майбутнього праці (Institute for the Future of Work) Кестер Брюїн підтримав ініціативу Гільдії та вказав у своїй книжці «God-Like: A 500-Year History of Artificial Intelligence» як саме застосовував ШІ під час написання.

 

«Прозорість щодо того, де та як використовується ШІ під час написання книжки, є фундаментальною для підтримки довіри між авторами та читачами», – зазначив письменник.

 

Наразі доступ до платформи Human Authored мають лише члени Гільдії авторів, але організація вже наголосила на своїх планах запатентувати логотип та надати доступ усім охочим отримати сертифікат для своїх творів.

 

Як повідомлялось, у Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих даних, які будуть використовуватись для етичного навчання ШІ.

 

Нагадаємо, в Україні створили перший узагальнений словник термінів у сфері штучного інтелекту.

 

Читайте також: Авторське право та ШІ: хто власник і як захистити творчість