Гонкурівська премія

Гонкурівська премія-2023 оголосила лавреата

11.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього року лавреатом Гонкурівської премії у Франції став письменник Жан-Батіст Андреа. Про це повідомило французьке медіа.

Його відзначили за роман «Наглядайте за нею», що розповідає про кохання карлика-скульптора та графині, доля яких випала на період зародження фашизму між двома світовими війнами. Цей твір уже мав успіх і увійшов до списку найпопулярніших у Франції цього року.

 

Нагороду Жан-Батіст Андреа отримав у ресторані «Друа» у центрі Парижа. 

 

Голова журі Дідьє Декуен відзначив роман переможця і додав, що Андреа нагороджують як «виняткового оповідача, який володіє тонким пером, а його персонажі завжди досконало виписані та особливо захопливі».

 

«Я ніколи не думав, що це станеться», — зазначив цьогорічний «Гонкур».

 

Жан-Батіст Андреа народився 1971 року й виріс у Каннах, де почав свою режисерську діяльність. Три його попередні романи були відзначені іншими нагородами.

 

Гонкурівська премія (Prix Goncourt) — французька літературна премія, яку присуджують авторам на знак відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премію присуджують щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, куди входять відомі французькі літератори. Назва премії походить від прізвища класиків французької літератури 19 століття — братів Жуля та Едмона де Гонкурів.

 

При тому, що сума нагороди становить символічні 10 євро, премія вважається однією з найпрестижніших і висуває автора в авангард французької літератури та збільшує продаж його книжок, гарантує переклади за кордоном.

 

Нагадаємо, у 2022 році лавреаткою премії стала письменниця Брижіт Жіро, у 2021 році нагороду отримав Мохамед Мбугар Сарр, у 2020 році — Ерве Ле Тель, у 2019 році — Жан-Поль Дюбуа.

 

Чільне фото: Магалі Коен, Ханс Лукас (AFP)