* ESC - закрити вікно пошуку
музика
Гурт «Пиріг і Батіг» презентував альбом «Замордовані. Подзвін перший»
18.05.2024Гурт «Пиріг і Батіг» видав альбом «Замордовані. Подзвін перший», котрий є першою частиною з триптиха.
Альбом складається із 12 композицій з віршами українських поетів, котрі трагічно загинули у різний час. До нього увійшли композиції на вірші Василя Стуса, Григорія Чупринки, Василя Бобинського, Євгена Плужника, Миколи Вороного, Миколи Свідзінського та Василя Вишиваного.
Альбом відкриває текст, написаний редактором і перекладечем Євгеном Гулевичем 26 грудня 2022 року. Уже 31 грудня Гулевича убили ворожою кулею під час бою поблизу Бахмута. Замість епілогу використаний текст прозаїка Розстріляного відродження Мирослава Ірчана з твору «Спіть хлопці, спіть».
За жанром музика коливається від фолку до барокової камерної музики, гурт стилістично називає свою творчість «співаною поезією».
У створенні композиції «Чайка» на вірші Григорія Чупринки взяла участь Ніна Гаренецька, учасниця всесвітньо відомого гурту Dakha Brakha. Артистка виконала партію на віолончелі та заспівала. На збірці є також авторська версія всесвітньо відомого «Щедрика» («Carol Of The Bells»), до виконання якої колектив запросив Володимира Андрущака.
«Се щемкий в усіх сенсах матеріал, робота над котрим почалась з початком повномасштабного вторгнення і триває досі, бо ще тре утнути наступні частини. Згрубша, сама назва “Замордовані” вже натякає на певні трагічні речі, які, на жаль, не раз траплялись з нашим краєм, а відтак переживаємо їх і нині… Тож це пам’ятний перелік поетів, що були у той чи інший спосіб замордовані під час совітської окупації», — розповів Мар’ян Пирожок.
У коментарі Читомо він зазначив, що українському суспільству потрібно бути більш уважним до теми закатованих митців: «Перед тим, як братись за висвітлювання цього матеріалу в тих чи інших формах, потрібно не поверхнево дослідити цю тему. Не слід її ретранслювати при будь-якій нагоді й абияк, це одразу знівельовує увесь історичний контекст».
За словами Пирожка, задум альбому на вірші замордованих поетів виник через місяць після початку повномасштабного російського вторгнення: «Крізь призму реалій ця тема стала дуже спорідненою і до болю яснішою в розумінні… Отак обережно почалось омузичнення цієї поезії, з усією повагою і розумінням».
Робота над альбомом тривала понад 2 роки. До створення альбому долучилися Володимир Андрущак (спів), Ніна Гаренецька (спів, віолончель), а зведенням займалися Олег Фрост (Frost Magnetic) та Лесик Омодада (Шпиталь Рекордс). Візуальний супровід альбому розробила артстудія AzaNiziMaza під пильнуванням Миколи Коломійця.
Послухати альбом можна за посиланням.
Як повідомлялося, різні українські гурти також випустили пісні на вірші Максима Кривцова, Галини Крук, Юлії Мусаковської.
У 2021 вийшов альбом «Три кроки в ніч», натхненний текстами Лесі Українки, та альбом «Фокстроти», де можна почути голоси українських поетів. У 2024 випустили мюзикл про митців Розстріляного відродження та альбом «Шістдесятники».
Зображення: Пиріг і батіг
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості