музика

Вийшов музичний альбом «Шістдесятники»

19.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні вийшов музичний альбом з піснями на вірші українських поетів і поеток-шістдесятників. Про це Читомо повідомив автор альбому Олександр Фразе-Фразенко.

«Є в альбомі вірші, які я вперше прочитав, шукаючи тексти для цього проєкт, а є такі, які чекали свого пісенного втілення в його голові понад 10 років. В кожній пісні є живі голоси поетів, часом драматичні, а часом і кумедні», — розповів музикант.

 

За його словами, поштовхом до створення альбому стало запрошення фестивалю «Стус-Фест» створити 3 пісні на вірші Василя Стуса.

 

Загалом до альбому ввійшли пісні на тексти:

 

  • Ліни Костенко;

 

  • Ігоря Калинця;

 

  • Василя Стуса;

«Для мене образ Стуса пов’язаний з книжкою “Українська поезія під судом КҐБ” — збіркою протоколів допитів КҐБ у справах Ірини та Ігоря Калинців. Я отримав її від самого Ігоря Калинця на нашій першій зустрічі десь у першій половині двотисячних, того літа ми поїхали відпочивати на Шацькі озера, я взяв книжку з собою і прочитав її кілька разів. Це неймовірна робота, яка показує справжніх Калинців, Чорновола, Мороза, Чубая, Лишегу, та багато інших», — написав Фразе-Фразенко про історію створення пісні.

 

  • Дмитра Павличка;

 

  • Василя Симоненка;

 

 

  • Івана Драча;

«Поезія Драча дуже нерівна, він як купа випадкових людей, які застрягли всі разом в ліфті урядової будівлі десь в Києві й через кілька годин у темряві з нудьги порозповідали один одному усі свої життя, а тоді увімкнули світло і ліфт поїхав далі, всі повиходили й більше ніколи не бачилися», — переконаний Фразе-Фразенко.

 

  • Миколи Вінграновського.

 

«”Понад лугом сіра сірячина, і намет мій мокриво сумне, кропить в лузі дощик корівчину, чорногуза, чаплю і мене”… Я чув цей вірш десятки разів від перекладача античної літератури і поета Андрія Содомори. Я полюбив цей вірш, слухаючи Андрія. З яким натхненням він занурювався в цей текст і яку світлу музику звідти виносив! Ніби Жак Ів Кусто пірнув у сірі води Маркермера і здобув трубу Чета Бейкера звідти. З того часу цей вірш витає за мною, як туман, як імла, вже понад десять років, понад лугом сіра сірячина…» — написав автор пісні.

 

Кожна пісня супроводжується есеєм про процес її створення. Послухати альбом можна за посиланням.

 

Олександр Фразе-Фразенко — поет, музикант, співзасновник кінокомпанії «OFF Laboratory», автор документальних фільмів «Чубай», «Дім на сімох вітрах», «Акваріум в морі».

 

Як повідомлялося, різні українські гурти також випустили пісні на вірші Максима Кривцова, Галини Крук, Юлії Мусаковської.

 

У 2021 вийшов альбом «Три кроки в ніч», натхненний текстами Лесі Українки, та альбом «Фокстроти», де можна почути голоси українських поетів. У 2024 випустили мюзикл про митців Розстріляного відродження.

 

Зображення: Oleksandr Fraze-Frazenko