музика

«Ти [Романтика]»: випустили альбом-мюзикл про Розстріляне відродження

02.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український проєкт «МУР» випустив історичний альбом-мюзикл про митців епохи Визвольних змагань 1917-1921 років та ранньорадянської епохи «Ти [Романтика]». Про це Читомо повідомили засновники проєкту.

Усі 18 пісень в альбомі сюжетно пов’язані й плавно переходять одне в одного. Крім переосмислення творів українських митців 1920-30-х років, музиканти проєкту намагались знайти маловідомі факти про той час. 

 

«У хронологічній послідовності – події від 1918 року до 1937-го. Ми проводимо слухача спочатку новиною, що в Харкові створили будинок “Слово”, потім – репресії, далі – історія про Тичину з його віршем. Події, які сталися 100 років тому, переплітаються з сучасністю та війною проти росії», — розповів Олександр Хоменко, автор текстів та ідеї створення альбому.

 

Зокрема пісня «Третя Рота» розповідає про Володимира Сосюру, котрий служив у 3-му Гайдамацькому полку Армії УНР під час радянсько-української війни. Автори альбому пов’язують цей факт з сьогоднішньою 3 окремою штурмовою бригадою.

 

На створення текстів для альбому пішло понад 6 місяців. 

 

Альбом Ти [Романтика] музиканти записували в співпраці з Сергієм Жаданом, Хейтспічем, Євгенієм Яновичем, гуртом NAZVA, Оленою Кравець, Сергієм Мартинюком та іншими митцями. 

 

За словами творців, слухачі зможуть «на власні вуха» стати свідками бурхливої епохи української літератури.

 

«”Я (Романтика)” Хвильового — розповідає нам про кризу всередині ліричного героя, про розчарування ідеалами революції, демонструє необхідність робити вибір — і його жахливі наслідки. “Ти [Романтика]” від МУР — робить героєм слухача, кожного з нас. І не змушує до вибору. Не вказує: де правильне, а де — неправильне, ідейне та патріотичне, сумне чи необхідне», — розповідали автори.

 

Автори зазначають, що альбом наповнений відсилками, загадками і метафорами.

 

 

Згодом поетка Любов Якимчук повідомила, що частина цитат узята з ігрового фільму про будинок «Слово». Використання діалогів погодили з Fresh Production, однак автори стрічки про це не знали.

 

Проєкт «МУР» («Мистецький український рух») має на меті популяризувати українську культуру. Команда проєкту вже зробила відео про історію «Щедрика», Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса, Лесю Українку й Василя Симоненка.

 

 

Послухати альбом можна за посиланням.

 

Як повідомлялося, раніше Харківський літературний музей випустив реґі-альбом SKOVORODANCE з піснями на вірші Григорія Сковороди.

 

Читайте також: Тексти, музика, голос: пронизливість аудіоальбому «Стус: Перехожий»

 

Зображення: МУР