Галина Крук

Поезія Кривцова і Крук: які нові пісні на вірші українських поетів можна послухати

14.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Солістка гурту Даніелла Заюшкіна розповіла, що була знайома з Максимом Кривцовим, він мав татуювання з цитатою з однієї з її пісень.

 

«Подруги Максима надіслали мені повну збірку його віршів. Перший вірш я прочитала, другий заспівала — вийшла пісня. На вічну памʼять українському воїну-поету», — написала вона.

 

Послухати пісню і переглянути кліп на неї можна за посиланням.

 

Детальніше про Максима Кривцова читайте тут.

 

Інді-рок гурт «Vivienne Mort» був заснований Даніелою Заюшкіною у 2007 році в Києві. Гурт випустив дебютний мініальбом Єсєнтукі LOVE у 2010 році. Перший повноційнний альбом гурту Театр Pipinó вийшов у 2013 році. 17 січня 2020 р. гурт пройшов до фінального туру конкурсу на здобуття Шевченківської премії у номінації «Музичне мистецтво». Після початку нової фази російсько-української війни гурт активно долучається до зборів на потреби Збройних сил України.

 

Гурт «Три кроки в ніч» опублікує пісню «Голоси» на вірш Галини Крук.

Вірш «Боже, не дай затихнути голосу люті…» Галина Крук опублікувала невдовзі після початку повномасштабного російського вторгнення. «Коли зараз говоримо про довгий український лютий, можемо сказати, що цей вірш максимально резонує з болем і відвагою тих тисяч героїв-українців, чиї імена стираються в жорнах масових вбивств і чиї голоси тонуть у вибухах нескінченних обстрілів», — кажуть учасники гурту — подружжя Віктора Мартинюка і Марічки Кошелінської-Мартинюк.

 

Роботу над піснею музиканти розпочали навесні 2023-го, а її друге публічне виконання ввійшло в альбом до 10-ліття гурту «10. Наживо». Студійна версія пісні вийде 19 лютого.

 

 

Реліз оформлено світлиною, яку зробила журналістка і фотохудожниця Інна Єрмакова в Ізюмі у травні 2023 року.

 

Раніше гурт випустив альбом «Річка V. Дорога на Буркут» з шістьма піснями на вірші Лесі Українки.

 

Окрім того, наприкінці 2023 року гурт оприлюднив альбом «Іти. Повертатись», де є пісні на вірші Олени Галети, Назара Гончара, Анни Ютченко, а також інструментальна композиція за мотивами Василя Голобородька.

 

Гурт «Три кроки в ніч» утворився 2013 року, напередодні першого Свята музики у Львові. Його заснували музиканти Марічка Кошелінська-Мартинюк (вокал, бандура, фортепіано) і Віктор Мартинюк (перкусія, мандоліна), а згодом до них доєдналися літературознавець та духовик Данило Ільницький (англійський ріжок, гобой, сопілка, блокфлейта), електро-, бас-гітарист Назар Данчишин та гітарист Олександр Міхаліцин. 2015 року гурт опублікував альбом колискових пісень «Ковдронька», адресованих не так дитячій аудиторії, як внутрішній дитині, що живе всередині кожного дорослого. Від 2016 року «Три кроки в ніч» продовжують традицію літературних музичних гуртів, пишучи музику на вірші як сучасних поетів і поеток, так і класиків, прикладом чого є виданий 2019 року мініальбом «Висока вода».

 

Як повідомлялося, раніше Харківський літературний музей ініціював створення реґі-альбому на вірші Григорія Сковороди SKOVORODANCE.

 

Читайте також: Тексти, музика, голос: пронизливість аудіоальбому «Стус: Перехожий»

 

Чільне зображення: колаж Читомо