дерусифікація

Які нові вулиці на честь журналістів і громадських активістів з’являться у Києві

21.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За підсумками голосування за перейменування у Києві з’являться вулиці, названі на честь відомих громадських активістів та журналістів, військових, які загинули в російсько-українській війні. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.

 

Абсолютна більшість людей (29923 та 21670 голосів відповідно) проголосували за перейменування вулиці Волгоградської на вулицю Романа Ратушного та вулиці Біломорської на вулицю Катерини Гандзюк.

 

Роман Ратушний — громадський активіст, відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві, очільник ГО «Захистимо Протасів Яр», був активним учасником Революції Гідності. Загинув у складі 93 ОМБР «Холодний Яр» під час виконання бойового завдання.

 

Катерина Гандзюк — громадська та політична активістка, радниця міського голови Херсона. Була співзасновницею Агенції громадянської журналістики «МОСТ», що займається антикорупційними та моніторинговими дослідженнями в регіоні. Брала активну участь в Євромайдані в Херсоні, була помічницею із питань правового захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Херсонській області. Убита внаслідок замовного нападу за свою активістську діяльність.

 

Більшість також підтримала перейменування вулиці Багратіона на Максима Левіна (фотокореспондент, який загинув у березні під Києвом під час виконання професійних обов’язків), Жолудєва — на Олександра Махова (воєнний кореспондент телеканалів «Україна»  та «ДОМ», загинув на фронті у лавах ЗСУ) та провулку Московського на Павла Лі (телеведучий каналу «ДОМ», загинув у лавах Тероборони в Ірпені).

 

Крім того, у Києві з’явиться вулиця Ґарета Джонса — валлійського журналіста, який уперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932—1933 роках відбувся Голодомор.

 

Повний перелік перейменованих вулиць можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, голосування у додатку «Київ цифровий» за перейменування вулиць столиці тривало до 19 червня. Голосували за 279 вулиць і станції метро, що мали назви, пов’язані з росією й білоруссю.