війна

IBBY глибоко стурбоване війною в Україні, але й поспівчувало колегам із Москви у «трагічній ситуації»

01.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) висловила стурбованість щодо вторгнення Росії в Україну. Заяву опублікували на офіційному сайті організації.

 

«Протягом усієї історії війна шкодить невинним і, перш за все, дітям. Ми знаємо, що перебуваючи у країні, у якій ведуться воєнні дії, вони отримують велику психологічну травму, навіть коли вдається уникнути фізичної. Те саме стосується дітей, які раптово втрачають відчуття миру і безпеки. Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги глибоко стурбована вторгненням російських військ у незалежну державу Україна», — йдеться у заяві. 

 

IBBY зазначає, що «література — особливо дитяча література — має силу змінити майбутнє, навчити наступні покоління не руйнувати, а вести переговори. Оскільки немає нічого більш деструктивного, ніж війна».

 

У заяві також повідомляється про тривалі зв’язки України та IBBY. Наголошується на тому, що Україна є членом IBBY з 1997 року, а сама IBBY кілька разів брала участь у міжнародному фестивалі Книжковий Арсенал, що проходить у Києві.

 

«Наші думки з нашими друзями та колегами з IBBY Ukraine та Книжкового Арсеналу. І всі наші думки працюють над тим, щоб об’єднати дітей і книжки», — наголосили  у заяві.

 

Крім того, у ній згадують про представників з IBBY Russia.

 

«Ми також пам’ятаємо наших друзів і колег з IBBY Russia у Москві та Санкт-Петербурзі, оскільки вони намагаються розібратися в цій трагічній ситуації», — повідомили у зверненні. 

 

А також додали, що члени IBBY з усього світу висловлюють співчуття щодо ситуації, яка склалася, і вони сподіваються, що міжнародне гуманітарне право може бути відновлено до того, як буде більше жертв.

 

Нагадаємо, Болонський книжковий ярмарок висловив підтримку українським діячам книжкової галузі.

 

Також із заявою виступила Федерація європейських видавців, яка засудила повномасштабний напад Росії на Україну. 

 

Чільне фото: IBBY