бойкот рф

Комісія ЄС призупиняє співпрацю з Росією у сфері досліджень та інновацій

08.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комісія Європейського Союзу призупиняє співпрацю з російськими організаціями у галузі досліджень, науки та інновацій на знак підтримки України. Про це заявила єврокомісар Марія Габріель, а також є відповідна заява.

 

Марія Габріель наголосила, що нових контрактів та угод в межах програми «Горизонт Європа» з Росією також більше не укладатиметься.

 

«Виплати за чинними контрактами вже призупиняються. Усі поточні проєкти в межах програм “Горизонт Європа” та “Горизонт 2020”, у яких беруть участь російські дослідницькі організації, наразі ретельно перевіряються», – повідомила єврокомісар.

 

Марія Габріель  зазначила, що у жовтні 2021 року Україна підписала угоду про приєднання до програм “Горизонт Європа” та Euratom Research and Training Programme.

 

«Угода про асоціацію набуде чинності після того, як Україна повідомить Комісію про завершення процесу її ратифікації», – зазначила вона.

 

Натомість для студентів та працівників закладів вищої освіти України будуть створені максимально гнучкі умови, за допомогою яких участь у проєкті Erasmus+ стане доступнішою, розповів міністр освіти Шкарлет у своєму телеграм-каналі.

 

Зазначимо, Erasmus+ – це програма так званої «мобільної освіти». Країнами-партнерами програми ЄС є понад 150 держав світу, серед яких і Україна.

 

За словами єврокомісара, українським студентам запропонують доступні варіанти трансферу для виїзду за кордон. Також гарантують безпеку і надання підтримки, враховуючи особисті потреби учасників програми.

 

«Крім цього, провідна торгова асоціація “Цифрова Європа”, що об’єднує понад 36 тисяч підприємств, включає 96 корпорацій і 39 національних торгових асоціацій з усієї Європи, наполягає на негайній кіберпідтримці України, яку вони готові надавати», – додав міністр освіти і науки України.

 

Як повідомлялося, освітні платформи припиняють роботу з РФ, зокрема Coursera й EdX. Також онлайн-платформа для покращення якости англомовного тексту Grammarly й сервіс для вивчення мов Duolingo.

 

Нагадаємо, раніше українські вчені звернулись до міжнародної наукової спільноти з метою блокування фінансування російської науки.